Poate fi epilepsie?!

21-03-2021
diana_dina11
Nu este medic/terapeut
diana_dina11
Buna seara! Acum 10 zile m-am trezit dimineata si am avut o stare de greata care s-a soldat cu lesin si convulsii care au durat pana intr-un minut. Am mers la urgente, mi s-a spus ca arata ca o criza epileptica, mi-au facut toate analizele de sange, totul in regula, inclusiv un RMN care a iesit bine. La fix o saptamana dupa episodul acesta am avut din nou stare de lesin, greata, mi s-au infundat urechile, mainile mi-au amortit si dupa au intepenit. Azi, dupa 3 zile, am avut aceeasi criza. Mentionez ca in urma crizelor imi amorteste tot corpul pentru 10-15 min si ma simt f obosita. Am nevoie de o parere, daca ma puteti ajuta, am programare la doctor pe data de 8 aprilie, dar nu mai am rabdare si sunt f ingrijorata, imi este teama sa nu fie vorba despre epilepsie. Va multumesc mult!
1 comentarii
0
22-03-2021, ora 19:28
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Stai linistita , nu se manifesta asa epilepsia , mai degraba ai caderi de calciu.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.