ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

pot suprapune un alt tratament?

18-05-2007
adryy_bac2007
Nu este medic/terapeut
adryy_bac2007
buna ziua.Am 23 de ani si sunt casatorita.De 9 zile fac un tratament cu asentra-1/2seara(25mg) si 2*1/zi ansilan(10mg) pt o nevroza..sau depresie usoara, mi-a zis medicul neurolog.As dori sa stiu, in conditiile in care am fost, ieri, la un dermatolog, si m-a diagnosticat cu eczematide, daca este permis sa urmez concomitent urmatorul tratament:aerius 2*1/zi tp de 10 zile si travocort-unguent 2*1/zi tp de14 zile.Ce parere aveti?
Sa astept acum terminarea tratamentului indicat de neurolog si pe urma sa incep cu cel de la dermatologie?Ma tem ca aceasta pata, eczematida pe care o am pe picior sa nu se extinda intre timp(timp in care fac tratamentul neuro).
Va rog spuneti-mi parerea dvs.Va multumesc.Multa sanatate va doresc!
2 comentarii
0
25-06-2011, ora 18:08
AndreeaCatalina
Nu este medic/terapeut
AndreeaCatalina
Mi-a fost prescris si mie Asentra pt anxietate. Inca n-am inceput sa-l iau, pt ca prospectul m-a cam speriat. Imi poti spune, te rog, daca a avut efecte secundare la tine? Cum te simti de cand il iei?
0
13-03-2012, ora 14:44
marianmarius
Nu este medic/terapeut
marianmarius
buna si mie mi-a fost prescris asentra si asi vrea sa stiu cum te simti de la el.ms anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.