prietena mea are candida si urmeaza un tratament cu ovule, cand putem face sex?

17-09-2011
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
prietena mea are candida si urmeaza un tratament cu ovule. intrebarea mea este daca am voie sa fac dragoste cu ea in perioada aceasta. farmacistul mi-a spus ca dupa primele 3-5 zile de la administrarea tratamentului e ok, ca sa treaca sa fiu sigur ca nu iau si eu dar era cam indecis saracu. astept raspunsuri
3 comentarii
0
17-09-2011, ora 18:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
crede farmacistul ca va trece in 3-5 zile?!?...nu prea cred...POATE ar trebui sa faci si tu un tratament...
0
18-09-2011, ora 01:24
simonei
Nu este medic/terapeut
simonei
Poti sa faci, insa sa scoti ovulele inainte :-)
0
18-09-2011, ora 17:37
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Ca sa fii sigur ca a scapat, ar trebui sa faca o analiza la secretia vaginala, cam dupa 3 zile de la incetarea tratamentului..daca nu, puteti face dar cu riscul sa-ti dea si tie, in cazul in care nu i-a trecut..oricum tratamentul trebuia dat de medic, pt ca automedicatia cateodata nu este completa sau ineficienta..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.