Prietenul meu se drogheaza

06-03-2012
laura cristina
Nu este medic/terapeut
laura cristina
A consumat droguri timp de aproximativ2 ani, in execes.El spune ca nu s-a injectat niciodata.acum o data la 2...3 luni trage pe nas, si ceva mai des fumeaza etnobotanice...nu are reactii adverse in afara de faptul ca nu poate dormi cam2zile dupa ce trage...As vrea sa stiu ce boli ar putea avea.pe cale injectabila stiu... Si as vrea sa-l ajut sa nu mai consume deloc, numai ca nici parinti lui nu stiu ca inca se mai drogheaza si daca le spun, vor suferi prea mult, din nou.
2 comentarii
0
06-03-2012, ora 22:39
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
1. spune-le NEAPARAT parintilor.il vei avea pe constiinta, EI trebuie sa aiba grija de el;
2. poate-ti cauti alt prieten..."spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun.."
Sa fii fericita in viata!
cele bune,
0
28-11-2012, ora 00:58
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Nu e nimik periculos dak e asa de rar stai calma..Mai bine vezi de ce e nefericit cu tine ca daia consuma stiu ca nuti convine dar cam asta e adevarul.e departe sa fie afectat dak o face o data la 2-3 luni..poate ca pe tine face cam rar..nu?..
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce consuma tinerii droguri?
  • Vaccinul pentru tratarea dependenței de heroină
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.