proteina c reactiva marita

07-04-2015
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Am efectuat niste analize si am vazut ca prc era la valoarea 9, medicul meu a zis ca nu e o problema, sa mai cer o a 2 parere pt linistea mea ?
3 comentarii
0
11-04-2015, ora 13:13
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Un medic poate sa ceara determinarea Proteinei C reactive in mai multe situatii clinice.
Cand ea este crescuta, trebuie interpretata de catre medic in context clinic si la nevoie medicul solicita analize suplimentare.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
11-04-2015, ora 13:32
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Care Ar fi acele alte analize?
0
11-04-2015, ora 14:12
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va salut cu drag si respect. Am impresia ca nu ati retinut foarte exact ce am spus in mesajul anterior.
Am spus ca e nevoie de o consultatie si ca rezultatul analizelor se interpreteaza in context clinic. Din moment ce eu nu v-am consultat si nu stiu nimic despre dumneavoastra decat rezultatul acestei analize,
ma intreb oare ce as putea sa va spun in plus?
Tocmai dumneavoastra vorbiti despre un medic al dumneavoastra care v-a consultat. Deci el stie situatia dumneavoastra clinica si el poate recomanda mai multe analize si mai multe investigatii.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Câteva idei de mic dejun bogat în proteine
  • O nouă sursă durabilă de hrană: insectele
  • Creșterea aportului de proteine ​​nu determină creșterea masei musculare
  • Consumul de somon, limitat pe coasta Pacificului în perioada preistorică, în ciuda dovezilor existente anterior
  • O alimentație bogată în proteine la micul dejun poate spori volumul masei musculare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.