Psihoza neorganica nescificata (f29, icd10)

41 comentarii 1 2
0
23-12-2010, ora 19:15
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Pentru tulburare anxios-depresiva singurul remediu sunt antidepresivele, in general SSRI pe o perioada mai lunga. Nu stiu un medic axat numai pe asaceva, oricum shcemele de tratament sunt cam aceleasi.
0
24-12-2010, ora 14:36
tulburare_anxios_depresiva
Nu este medic/terapeut
tulburare_anxios_depresiva
mersi.
Craciun Fericit tuturor !
0
24-12-2010, ora 19:27
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Craciun fericit si inveselirea inimi cu un pahar de sampanie.
DrT;cum este indentificat un diagnostic de psihoza neorganica?prin ce preocedee?in cat timp?Multumesc domnul Doctor.
0
12-09-2012, ora 20:41
maman123
Nu este medic/terapeut
maman123
Buna Seara, am fost diagnosticat cu Alte tulburari psihotice neorganice (cod 318)... specific am consumat etnobotanice si la un momendat am facut o criza "phiotica". O intrebare am catre domnii doctorii, de accest diagnostic pot scapa sau ma va urmari toata viata ?.. aceeasta intrebare ma framanta sunt inca in tratament, am incercat sa ma angazej dar am fost refuzat din cauza acestui diagnostic. Multumesc anticipat
0
12-09-2012, ora 22:22
daniel d.
Nu este medic/terapeut
daniel d.
Foarte inteligent sa consumi etnobotanice LOL. Ce mai vrei acum? Ai consumat... du-ti crucea. Si mie vroia cineva sa imi dea marijuana sa fumez. Pana la urma s-a lamurit respectivul ca nu eram persoana potrivita pentru asa ceva.
0
13-09-2012, ora 10:45
maman123
Nu este medic/terapeut
maman123
Daniel D crucea mi-o duc nu e vorba de aia, e vorba daca diagnosticul ma va urmari toata viata, si nu mai judeca tu oamenii. poate eu am fost un pic mai naiv ca tine si am picat in plasa lor. As dori un raspuns de specialitate la intrebarea mea. Daca de diagnosticul Alte tulburari psihotice neorganice, ma pot scapa sau ma va urmari toata viata?
0
13-09-2012, ora 11:28
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@maman123

Trebuie sa-ti convingi medicul de familie ca tulburarea de care suferi NU este cronica (chiar nu este) si ca nu trebuie sa ti-o treaca pe adeverinta de care ai nevoie pentru angajare. Pe adeverinta trebuie sa scrie ca esti clinic sanatos, ca altfel se uita angajatorii chioras la tine. Medicii astia de familie nu au nici o treaba cu psihiatria, tu trebuie sa stii sa le ceri ceea de ce ai nevoie. Daca nu reusesti sa il convingi, schima-ti medicul de familie sau du-te la o clinica medicala privata si ia-ti de acolo adeverinta, contra cost.
0
13-09-2012, ora 13:33
maman123
Nu este medic/terapeut
maman123
multumesc THe_eye pentru sfat. Inca o intrebare. Cum l-as putea convinge pe doctor ca nu e cronica tulburarea, am deja 7 luni de accea criza si nu am recidivat... Am fost la doctoru phihiatru si mi-a prelungit medicamentatia dar a scazut din medicamentatie
0
13-09-2012, ora 14:13
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@maman123

Sincer, nu stiu, dar daca astepti pana o sa termini cu totul tratamentul si de abia atunci medicul de familie o sa iti scrie pe adeverinta ca esti clinic sanatos, s-ar putea sa fie prea tarziu. Cel mai bine faci cum sfatuia clara_p alt user: te duci direct la o clinica medicala privata, la un medic de familie de acolo, le zici ca nu ai asigurare medicala si nici medic de familie si iti iei de acolo adeverinta, contra cost. Nu cred ca o sa fi auzit angajatorul de clinica respectiva, el/ea se uita doar sa fii sanatos.

Succes!
0
16-09-2012, ora 21:18
maman123
Nu este medic/terapeut
maman123
Mersi the_eye. Daca e asa cum zici tu mai astept, prin ianuarie am planificare din nou la psihiatru sper sa gat pe atunci cu tratamentu ca fac 11 luni. Nici o data nu e prea tarziu ;) pace
0
16-09-2012, ora 22:05
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@maman123

Du-te de acum la alt medic, nu mai sta, ca dupa 1 an o sa te intrebe angajatorii ce ai facut in ultimele 12 luni si ce-a fost cu tine. Du-te la privat!
Adaugă un comentariu / răspuns
41 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: