Rspundeti! fetita de 10 ani, somnambulism

05-02-2019
amalia stan
Nu este medic/terapeut
amalia stan
Buna ziua, am o fetita de 10 ani, se trezea noaptea din somn si umbla prin casa si vorbea.Am merc la neuro-psiatru si ne-a zis ca are somnambulism si ne-a prescris Carbamazepina de 200 jumatate de pasctila seara si vitamina B6 Am uitat sa precizez ca, in momentul cand a inceput dormea singura iar de atunci doarme impreuna cu noi.Dupa o luna de tratament nu era nici o schimbare, am mers din nou si ne-a dat un sfert de pastila la ppranz si seara jumate. Acum avem 5 luni de tratament si a mers mai bine f rar se trezea dar statea doar in fund fara sa intentionezesa plece.Am uitat 3 zile sa-i dau tratamentu si iar a inceput sa vorbeasca mai mult decat o facea... intrebarea mea este cam cat trebuie sa-i dau tratamentul acesta sau daca trebuie alceva, sau sa mai merg la un alt medic? Nu stiu cum sa procedez.Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.