Sa fie oare spondiloza cervicala?

32 comentarii 1 2
0
08-06-2018, ora 22:46
Viviana120
Nu este medic/terapeut
Viviana120
Bunaa sseara!ma confrunt cu dureri de cap, ameteli, dureri la ceafa, simt in cap o caldura..nu mereu! Durere in spate care iradiaza pana in zona pieptului si durerea se lasa pe mana dreapta! Cel mai mult ma deranjeaza ametelile si durerea de gat, la ceafa! Oare ce ar putea fi? Va rog ajutati mă! Vreau sa mi revin, nu sunt buna de nimic! In urma unui ct totul a iesit normal! In urma unui rmn mi s a pus diagnostic protruzie discala t1 t2 fara compresii radiculare! Ce poate fi? Ce imi da starile astea? Va multumesc!
0
13-09-2018, ora 14:51
Lucian1986
Nu este medic/terapeut
Lucian1986
Buna ziua. De la începutul lunii aprilie am avut prima furnicătură la nivelul tâmplei stângi, apoi s au extins la cealalta tâmplă, apoi pe frunte, falcă stânga calda, ..apoi sprâncene amorțite( pe care le am și în prezent, nu au dispărut niciodată) iar de vreo săptămână am furnicături in falcă și bărbie. Anul trecut în septembrie am făcut rmn și angio Ct la cap fiind că mă durea ochiul stâng...părea să fie sinuzita, am luat Refen o săptămână și mi a trecut. Toate furnicăturile astea pot fi de la cervicala? Nu amețesc nu mă doare după cap, nu mă doare capul.doar furnicături cu ușoare înțepături la nivelul capului. Ce credeți?
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 1 2

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.