Se poate lua Cebrium in continuu?

16-05-2020
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Buna ziua,

Se poate lua Cebrium in continuu, fara oprire daca am lipsa de memorie sau poate mai grav? Simt ca trebuie sa iau ceva, stiu ca se ia 3 luni iar apoi pauza.
Va rog sa imi spuneti.
Multumesc!!!
Sau poate exista ceva mai bun, va rog sa imi spuneti.
9 comentarii
1
16-05-2020, ora 14:29
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Alexandra, doar medicul care ti-a recomandat Cebrium iti poate raspunde. Nu cred ca se poate lua a la long fara sa aiba efecte negative. Nici nu cred ca vreun medic iti va recomanda asta. Din cum ai descris, mie imi pare ca ai luat fara sa vorbesti cu un medic. Si nu e ok asa. Spui ca ai probleme de memorie, dar nu ar fi mai simplu sa te consulte un neurolog si un psiholog clinician, care sa te evalueze neuropsihologic? Atunci vei sti din ce cauza ai aceste probleme de memorie e care vorbesti. Daca tu ai insa un diagnostic psihiatric, se prea poate ca de acolo sa iti vina problemele de memorie (nu ai zis daca ai, insa e foarte des intalnita asocierea asta). Daca ai tratament psihiatric, vorbeste cu medicul despre faptul ca iei si Cebrium si spune-i tot ce ne-ai spus noua aici. El iti va face recomandari si e mult mai sanatos asa, decat sa ne dam cu parerea fara sa te cunoastem.
1
16-05-2020, ora 16:31
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Multumesc pt raspuns!
1
16-05-2020, ora 16:53
360
Nu este medic/terapeut
360
din ce am vazut pe prospect, acesta este un supliment bazat pe proteine, deci nu e cu efecte secundare. asadar poti sa-l iei si fara recomandarea mediuclui. insa decat sa iei acest supliment si sa dai 100 lei pe el, mai bine incearca sa-ti echilibrezi dieta ca sa iei aceleasi proteine din mancare. alta varianta e sa iei pudra proteica, care e mult mai buna decat acel supliment scump de-ti sar ochii pt nimic (scump pt ceea ce-ti ofera, adica nimic)
1
16-05-2020, ora 20:05
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Proteinele sunt bune, dar ca orice altceva, nu se iau în exces. De asta spun ca nu e ok sa iei fără sa îți recomande un medic.
1
17-05-2020, ora 07:35
360
Nu este medic/terapeut
360
nu exista exces de proteine in ce priveste acel supliment
1
18-05-2020, ora 09:07
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Multumesc, am mai luat Cebrium tocmai la indemnul medicului..nu ajuta doar proteinele din alimente..trebuie si pastile la unele cazuri..ma interesa daca se poate lua a la long
2
18-05-2020, ora 09:35
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ar trebui făcută o pauza intre cure pentru a evalua procesele cognitive! Adică sunt rezultate sau nu!
1
21-05-2020, ora 12:22
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Nu este indicat sa luati un medicament pe o perioadă nelimitată de timp fara a sti daca acel medicament va ajuta cu adevarat, daca functioneaza in cazul dvs. Apelați la medic pentru o evaluare a proceselor cognitive.
1
26-05-2020, ora 18:05
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Discutați cu medicul dumneavoastră curent pentru a vă spune cât timp este necesar să luați cebrium nimeni de pe forum nu este avizat să facă acest lucru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: