Senzatie de corp strain in piept la nivelul esofagului

08-06-2011
Lizuka92
Nu este medic/terapeut
Lizuka92
Am inceput sa iau ospen pentru un aslo marit la 400. Tratamentul dureaza de sase zile si de cand l-am inceput am inceput sa fiu constipata, sa am pirozis si aceasta jena in esofag la deglutitia pastilelor destul de mari. Mentionez ca de vreo doua ori le-am adsministrat fara o cantitate suficeinta de lichid si imediat inainte de culcare. S-a produs astfel o iritatie la nivelul esofagulu idatorita dimensiunii pastilei, este un simptom de la constipatie sau este posibil sa-mi fac griji in legatura cu o ciuperca din familia candidei, pentru ca stiu ca antibioticele cresc probabilitatea proliferarii acestora. Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.