simt la palpare in zona sanului aproape de sfarc un nodul mamar

22-03-2011
elenaroxana
Nu este medic/terapeut
elenaroxana
Am si eu o problema..de o saptamana mi a aparut ceva in zona sanului aproape de sfarc.se simte la palpare ca ceva tare, rotund.nu ma doare nu nimic.in acest timp mia venit si ciclul menstrual.sunt un pic ingrijoarata as dori sa imi sp si mei cauzele si urmarile si ce ar trebui sa fac...multumesc
3 comentarii
0
22-03-2011, ora 19:45
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
mergi la un medic.poti merge si la medicul de familie sa te palpeze sa vada daca e ceva in neregula.nu cred k trebuie sa te ingrijorezi, dar nici sa te culci pe o ureche.eu de exemplu aveam la subrat exact ca un nodul...tare si ma durea..era asa rotund, m-am speriat rau atunci, dar dupa cateva zile mi-a trecut...era de la deodorant...ca ma dau cu prea mult.succes si sper sa nu ai nimic :*
0
22-03-2011, ora 20:14
elenaroxana
Nu este medic/terapeut
elenaroxana
La mine este tare dar nu ma doare de aceea sunt si un pic ingrijorata ca nu stiu cea r putea fi:(.si parca isi schimba pozitia pe zilele ce trec..
0
22-03-2011, ora 21:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ca sa fii absolut sigura (ca si palparea e subiectiva...) fa-ti ecografie mamara. E ca orice ecografie, nu-i scumpa, dureaza 5 minte, nu te iradiza si afli imediat ce este.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •