Spasme mana stanga + mana dreapta, dureri de cap

07-09-2014
Diazzz
Nu este medic/terapeut
Diazzz
Buna ziua, de ceva timp intampin niste simptome ciudate, astazi in special mi s-a intamplat ceva foarte ciudat, eram intr-un restaurant, si dintr-o data in cotul mainii stangi am simtit niste pulsatii foarte puternice ca intensitate, nedureroase, dar deranjante ca senzatie, pulsatiile s-au simtit in jur de maxim 2 minute, dupa am simtit putin si in mana dreapta dar nu de aceiasi intensitate si sincer sa fiu nu stiu daca era acelasi lucru.

Alte simptome : stare de ameteala tensiunea mica ( cea mai mica 74-32-puls 65 ) usturimi in piept pe partea stanga mai mult pe dreapta mai putin, starea aceea de pulsatie resimtita si in piept stanga dreapta.

Analize efectuate : CT cranian rezultat bun, Teste boli infectioase : Helycobacter Slab Pozitiv, EKG ( 2 EKG la interval de 2 luni ) ambele excelente. Analize la sange totul ok, calciu este la limita inferioara.

Ce credeti ca ar putea fi si ce analize mai recomandati sa fac in continuare ? Problema persista de cateva luni bune !

va multumesc pentru ajutor

PS : am uitat sa mentionez de durerile de gat partea stanga ca un fel de usturime ca si cum partea aceea ar fi inflamata, aceiasi arsura o simt cateodata si in piept pe partea stanga si parca si in centru cateodata.
4 comentarii
0
07-09-2014, ora 09:12
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
ar trebui incercat si un neurolog. un EEG
0
07-09-2014, ora 18:59
Diazzz
Nu este medic/terapeut
Diazzz
Va rog ajutati-ma cu o informatie, helycobacter-ul poate duce la scaderea tensiunii ?

As dorii sa stiu de ce tensiunea mea este scazuta uneori, ma gandesc sa fie asta cauza ?

Va multumesc
0
09-09-2014, ora 16:36
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
nu are legatura cu tensiunea, insa acea bacterie trebuie tratata prin antibiotic si ceva pt stomac prescris de doctor
0
09-09-2014, ora 18:50
Diazzz
Nu este medic/terapeut
Diazzz
Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •