Stare proasta - tremur, tahicardie

04-06-2015
SickAndTired
Nu este medic/terapeut
SickAndTired
Buna, sint Sorin, 42 ani, de vreo 4 saptamini am stari groaznice - cam la 20 min dupa trezire dimineata incep usoare tremuraturi ale miinilor si stare de confuzie - agitatie usoara apoi simptomele se agraveaza spre ora 10 - nu ma pot concentra, sint confuz, derutat, nu pot calcula 2+2, nu imi pot coordona corect miinile, miinile reci, mina stinga amorteste de la cot in jos nu imi simt vreo 3 degete, se inmoaie genunchii, sint foarte nervos si iritabil, imi vijiie urechea stinga, inima bate mai tare - NU POT FUNCTIONA. uneori inceteaza criza spre amiaza alteori spre ora 15.
Glicemia dimineata 103, tensiunea in timpul crizei 120/75, dorm bine noaptea, beau doar o gura de cafea dimineata, fara exces de alcool. M-am saturat sa aud de anxietate si depresie ( anxietatea dispare asa din senin dupa amiaza si seara ?), nu vreau sa ma indop cu benzo. Iau Persedon seara si Magnerot ziua.
Va rog ajutati-ma ! Multumesc.
1 comentarii
0
22-05-2017, ora 15:28
colindeata
Nu este medic/terapeut
colindeata
Salut cum te simti ?ai descoperit cauza si eu am acelasi sintome. Astept un raspuns mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tremurături ale mâinii la tineri - cauze și boli posibile, evoluție
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.