Tiuiti in urechi

17-03-2013
B.Costel
Nu este medic/terapeut
B.Costel
Buna ziua. Ieri am fost la un eveniment fericit al unui coleg si am stat cam 1 ora aproape de boxele audio care erau date foarte tare. Cand am plecat nu mai auzeam bine(infundat) si imi tiuiau urechile. Dupa 7-8 ore aud mai bine insa tot imi tiuie urechile. Ce se poate face si daca imi voi reveni sau este necesar un control ORL? Mutumesc
3 comentarii
0
17-03-2013, ora 16:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este necesar consult orl si audiograma
0
21-03-2013, ora 13:59
anenelu
Nu este medic/terapeut
anenelu
Buna. Ma aflu si eu ca multe alte persoane cu probleme de auz de peste 15 ani. Am inceput sa am acel tiuit in 1991 in scoala militara, dupa mai multe exercitii de tregere cu armamentul. Am fost la mai multi doctori si am primit vitamine dar nici un rezultat. Am facut si audiograme dar nici o alta investigatie in plus, tiuitul il am si incepe sa ma deranjeaza pentru ca imi diminueaza perceptia auzului. Daca sunt mai multe zgomote diferite sau daca vin de la zgomot la liniste efectiv vornesc mult mai tare ca sa ma aud.Ce ma sfatuiti. Daca exista si alta metoda de a comunica, telefonic, skyp, mail, va rog sa imi spuneti.
0
21-03-2013, ora 18:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o internare in clinica orl, spital universitar unde se fac investigatiile neceasare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •