Intepaturi in zona toracica si tiuitul urechilor

04-12-2018
chiuj
Nu este medic/terapeut
chiuj
Buna ziua, de 6 zile a inceput subit sa simt intepaturi in zona toracica. Intepaturile variaza in intensitate, cateodata parca ma arde si ma inteapa in acelasi timp, nu pot spune exact unde ma inteapa, mereu e in alt loc. Intepaturile se manifesta in zona inimii pe partea stanga, paralel pe partea dreapta si rareori in spate pe stanga.
M.am dus la medicul de familie si mi.a dat egilok, maine incep tratamentul. Ideea e ca nu pot sa imi dau seama daca e chiar de la inima (am 16 ani), avand in vedere ca domnul psihiatru la care ma duc mi.a zis ca am lipsa foarte mare de calciu (mi.a batut cu ciocanelul in maxilar), dar medicul de familie m.a dus sa fac analize la sange pentru calciu, magneziu si altele si a zis ca am vitamine si ca nu e cazul de ceva deficit major.
Precizez ca acum iau L-Lysine Plus, Acidophilus, vitamina d, sertralina 50 mg si piracetam 400 mg, beau destul de multa cafea si energizant pentru varsta mea, si fumez nu mai mult de 10 tigari pe zi.
Sunt confuza si nu stiu ce sa fac si nu as dori sa ma incred in medicul de familie ca am ceva la inima pentru ca din cate stiu eu ar trebui sa existe medici de familie pentru adulti si pentru copii, iar medicul meu acum trateaza si copii ceea ce nu mi se pare normal, plus ca am intrebat si alte cunostiinte si aveau simptome asemanatoare siptomelor mele si au zis ca le trecea cu un pliculet cu magneziu.
As fi recunoscatoare oricarui raspuns care ma poate lamuri oricat de putin. Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.