Tiuituri in urechi

07-09-2016
Dani007
Nu este medic/terapeut
Dani007
Buna ziua.Am sa va dau toate detaliile despre starea mea.In urma cu doua luni jumatate intr-o zi la proba orala la romana inainte sa inrtru in sala nu putram sa respir am avut un nod in gat timp de vreo ora.Pe urma in alta zi la matematica la bac a inceput sa ma intepe inima de la 6 dimineata pana pe la vreo 13.La vreo saptamana dupa iar tot asa intepaturi.Pe urma a inceput sa mi bata inima foarte tare.Am avut 3 episoade de palpitatii am fost la uregente care mi au zis sa vad un cardiolog.Am fost si acesta mi a zia ca am sindrom hiperkinetic si bloc de ramura dreapta.Am luat magnerot, aspacardin si nu trecea.M am internat la arcadia si am facut iar la inima consult-nimic, tiroida -nimic, sange-perfect, urina -nimic, abdominal -nimic( doar splina accesorie).Precizez tiuiturile au inceput la ultimul episod de palpitatii.In cazul meu scapi se ceva dai de altceva.Mergi iar la un medic neurolog acuma.Acesta mia zis sa iau alveret dar au aparut niste iritatii pe piele si am schimbat cu betaserc si bilobil.Tiuiturile au inceput sa fie din ce in ce mai puternice.Am facut rmn ul si in mare parte a zis ca nu se vede nimic nu stiu ce ar putea sa apara in plus la interpretare azi.Am 3 saptamani si e din ce in ce mai puternic acest tiuit.Nu mai suport zgomotele si la cel mai mic sunet se accentueaza tiuitul.Ca sa va dati seama cat de mic nu suport sunetul cand apas pe butonul de deblocare al telefonului.Simt cum ma zgarie pe creier fiecare sunet care intra pe ureche si la un zgomot mai puternic imi tremura timpanul.Acest tiuit ma termina fizic si psihic.UN SFAT UREGENT M- AR AJUTA ENORM
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •