Vajait in cap si urechi
Buna ziua, am 19 ani si de 3 zile am un fel de vuiet...cam greu de explicat in cap si urechi...care uneori devine insuportabil mai ales noaptea in pat...in timpul zilei cand imi ocup timpu cu ceva nu se aude dar daca stau linistit si nu exista zgomot in jur capu meu vibreaza si suiera.
Am mai patit asa cand ascultam muzica la casti dar tinea putin...eu de ceva ani ascult muzica la casti foarte des cate 1 ora pe zii la volum maxim plus cand stau la calculator folosesc casti.
Cu tensiunea nu am probleme de fiecare data cand masuram tensiunea era 10 cu 6 sau mai mica dar de cand a inceput sa vajaie capu nu am luat-o...si nici nu vreau sa o i-au, este posibil sa fie de la muzica prea tare pe care o ascult? Uneori simt si o amorteala la urechi ca o durere inofensiva, de auzit aud bine ce ar trebui sa fac ? Multumesc
Am mai patit asa cand ascultam muzica la casti dar tinea putin...eu de ceva ani ascult muzica la casti foarte des cate 1 ora pe zii la volum maxim plus cand stau la calculator folosesc casti.
Cu tensiunea nu am probleme de fiecare data cand masuram tensiunea era 10 cu 6 sau mai mica dar de cand a inceput sa vajaie capu nu am luat-o...si nici nu vreau sa o i-au, este posibil sa fie de la muzica prea tare pe care o ascult? Uneori simt si o amorteala la urechi ca o durere inofensiva, de auzit aud bine ce ar trebui sa fac ? Multumesc
2 comentarii
1.. muzica prea tare.. este un traumatism pentru urechea interna
este drumul direct catre aparat auditiv
2 tensiunea mica + aimentatia gresita si proasta hidratare duc la proasta circulatie cerebrala
careduce la scadere auz, vedere, memorie
este drumul direct catre aparat auditiv
2 tensiunea mica + aimentatia gresita si proasta hidratare duc la proasta circulatie cerebrala
careduce la scadere auz, vedere, memorie
Am inteles, voi vizita maine medicu pentru un consult.
Dar vuietu asta devine insuportabil pur si simplu nu il mai suport...parca e o masina cu motoru pornit ce nu se mai opreste in capu meu, mai exista sanse sa scap de vuiet ? Nu vreau sa traiesc toata viata cu asta :(
Dar vuietu asta devine insuportabil pur si simplu nu il mai suport...parca e o masina cu motoru pornit ce nu se mai opreste in capu meu, mai exista sanse sa scap de vuiet ? Nu vreau sa traiesc toata viata cu asta :(
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3tiuituri in ureche
- 3piuitul urechilor
- 9tiuit urechea stanga
- 11Otita seroasa cu tiuit in ureche si pierderi de echilibru
- 12tiuit in ureche
- 475 HTP - efecte secundare
- 84Tiuit + tremur al corpului interior
- 1Tiuit urechi !
- 4un tiuit continuu de 2 saptamani!
- 5Ureche nas gat
- 12presiune si tiuit in ureche
- 1Tiuit in ureche
- 0Tiuituri in urechi
- 1Am o otita seroasa,
- 3Ureche Infundata si tiuit
- 4Acufene
- 6Hipoacuzie brusc instalata si vertij
- 2Tiuit urechea dreapta
- 5Tiuit in ureche..si atat
- 2Operatie otoscleroza
Mai multe informații despre: Surditatea indusa de zgomot Tiuitul in urechi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: