Tratament CANDIDA

09-06-2014
Andreirr
Nu este medic/terapeut
Andreirr
Buna ziua, daca pe gland v-au aparut pete rosii sau pe marginea glandului v-au aparut niste bubite albe, si aveti mancarimi pe toata baza penisului inclusiv pe uretra incercati urmatorul tratament:- Norfloxacin 400 mg(o pastila la 12 ore timp de 3 zile), Doxiciclina 100 mg (o pastila la 12 ore timp de 7 zile), si urmeaza un preparat Local cu urmatoarele ingrediente:-Glicerina boraxata 50 ml
-Hidrocortizon acetat 0, 2g
-Nistatina 2g (acest preparat se poate face la farmacii si va dati cu el dimineata si seara dupa ce igienizati suprafata, pentru un randament mai bun al tratamentului tineti urmatoarea dieta: Alimente interzise:

- zahar
- fructe
- paine
- branza
- lapte
- suc de fructe
- cafea
- bauturi dietetice, alcool.
- cartofi
- grau
- faina
- carne de vita
- ciuperci.
Eu am scapat de doua ori de candidata cu acest tratament.
Sanatate si recuperare rapida.
3 comentarii
0
19-06-2014, ora 11:47
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Pentru de incepe un tratament medicamentos este bine sa avem si recomandare de la medic (in urma consultatiei).
0
19-06-2014, ora 19:22
Andreirr
Nu este medic/terapeut
Andreirr
Eu nu am spus ca nu trebuie sa mergem la medic dar atata timp cat acesta iti confirma banuiala este un tratament bun eu am scapat de ea de 2 ori cu acest tratament si pentru candida rar gasesti un tratament care sa te scape de ea definitiv ;)
0
18-05-2015, ora 13:29
danasecara
Nu este medic/terapeut
danasecara
Dupa ce vezi ca indiferent ce medicamente mai iei si cu ce creme te dai si candida revine, chiar esti la pamant! Nu contest, poate ca la unii merge tratamentul medicamentos, dar pe mine m-a ajutat terapia la psiholog. Aici am citit un articol interesant www.psihohipnoterapie.ro si apoi mi-am facut programare. Mi-am rezolvat multe dintre problemele cu care ma confruntam, nu numai candida. Andreea Miclosina o cheama pe psiholog.
Recomand!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  •