tremuraturi, palpitatii si diaree... e ceva grav?

31-03-2008
gioia
Nu este medic/terapeut
gioia
Cam de ceva timp, au inceput sa imi tremure mainile, sa am palpitatii, chiar si diaree, toate astea se intampla atunci cand trebuie sa rezolv ceva, sa semnez un contract, sa ma duc la un medic sau intr-un loc necunoscut, sau pur si simplu sa trebuiasca sa vb cu un necunoscut, credeti ca e pe baza de stres?am citit ca ar putea fii vb de o hiperexcitabilitate a sistemului nervos vegetativ, de o neurotonie.Ce ma sfatuiti sa iau?ce credeti ca am.Nu mai am curaj, cand ma vad cum au inceput sa-mi tremure mainile, sa ma duc undeva.Credeti ca m-ar ajuta niste vitamine?Va rog, astept raspuns!!!!!
3 comentarii
0
31-03-2008, ora 00:00
marcelush
Nu este medic/terapeut
marcelush
am aceleasi simptome, ai gasit vreun remnediu, vreun diagnostic?

te rog sa imi impartasesti si mie!
Multa sanatate!
0
02-04-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
mai mult ca sigur e o problema neurovegetativa dar e posibil sa fie si tiroida.Scrie-mi mai multe detalii cu greutate, inaltime, daca ai si alte simptome
0
11-05-2011, ora 18:08
participant_forum
Nu este medic/terapeut
participant_forum
Buna ziua,

Ma confrunt cu ceva asemanator - anxietate, palpitatii, blocarea poftei de mancare pe moment, pana la senzatii puternice de greata, uneori asociate si cu reflex de inghitire in sec mai des, emotivitate crescuta - in situatii de genul : schimbarea locului de munca, cunoasterea pentru prima data a unor persone noi etc., precum a precizat si utilizatorul Gioia.

Dupa depasirea punctului critic in fiecare situatie, prin autoeducare si intarire la nivelul constientului, reusesc sa-mi revin, treptat. Insa situatia se repeta la urmatoarea experienta de genul celor mentionate...

Ce vitamine ar fi mai recomandate? Ce sugestii imi puteti da?

Rog un raspuns, celor care au deja unul in aceasta privinta.

Mentionez ca am 27 ani si sunt subponderala (49 kg, 1.70 m inaltime)
(Ca stare generala de sanatate, am tratat si in prezent tin sub supraveghere o afectiune a ficatului - hepatita cronica cu virus B. In rest, cred ca totul este ok.)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea acută
  • De ce apar palpitatiile?
  • Tremor App – o aplicație care citește tremurul
  • Diareea bebelușului
  • De ce îmi tremură mâinile?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tremurături ale mâinii la tineri - cauze și boli posibile, evoluție
  •