Tumoare cerebrala sau afectiune psihica?

01-05-2010
Tom11
Nu este medic/terapeut
Tom11
Buna ziua de Cativa ani sufar de Dureri de Cap mai mereu, oboseala cronica, dificultate de concentrare, realitatea pare un Vis sa zic asa.parca sunt intr-o stare de amorteala totala, am dificultati in a-mi aduce aminte de zilele trecute.parca nu ma mai simt pe mine, simt intr-un fel ca parca as fi devenit o leguma, am senzatia ca privesc in gol, si fara a gandii, parca am uitat cine sunt si parca nu mai constientizez exact ce vad si ce aud, sunt intr-un fel de stress intens mereu cand sunt la calculator...parca ochii si creierul imi sunt intepenite, am fost la neurologie doctora a zis ca la prima vedere sunt perfect sanatos, la mediul intern am fost...a zis ca am o lipsa de vitamine etc...analizele au iesit bine !, RMN sunt programat in 2 saptamani, iar pana atunci sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac simt ca ma pierd pe mine, simt ca mi se duce creierul putin cate putin zilnic..parca gandesc din ce in ce mai putin, si nu pot sa gandesc clar ! si sa ma misc..sunt incet si nu-mi simt membrele ca fiind ale mele decat atunci cand le misc, va rog un sfat orice sunt disperat nu stiu ce sa mai fac, tota lumea pune Oboseala de la PC pe seama simptomelor..dar eu ma simt super rau...este posibil sa ma simt asa de la o simpla oboseala ?
6 comentarii
0
01-05-2010, ora 08:17
Tom11
Nu este medic/terapeut
Tom11
ma regasesc in 4 simptome ale tumorii cerebrale :
Simptome :
- cefalee (dureri de cap) frecventa (recurenta)
- inapetenta (lipsa poftei de mancare)
- modificari de dispozitie si de personalitate
- modificari in abilitatea de a gandi si invata
0
01-05-2010, ora 09:02
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
Buna tom
eu as merge pe varianta 2. in cazul in care si rmn-ul va iesi ok( cum de altfel cred ca se va si intampla), incepe sa investighezi si pe partea "psiho"
si tine-ne la curent:)

numai bine!
0
01-05-2010, ora 09:07
Tom11
Nu este medic/terapeut
Tom11
Posibil sa fie de la PC ?
0
01-05-2010, ora 09:14
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
nu, pc-ul poate cel mult sa accentueze, sa agraveze simptomele dar problema e alta... poate ne spui mai multe despre tine, cati ani ai, care e stilul de viata, ce preocupari ai, daca e vreun stres major in viata sau in trecutul apropiat, care sunt relatiile cu parintii, cu cei apropiati, chestiile astea ajuta in elucidarea problemei
0
01-05-2010, ora 09:16
Tom11
Nu este medic/terapeut
Tom11
iti pot da idu meu de mess pe privat ?sa vorbim?
0
05-05-2010, ora 21:43
Tom11
Nu este medic/terapeut
Tom11
ti-am trimis un pm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Canabisul intensifică efectele radioterapiei asupra gliomului cerebral de grad înalt
  • Durerea de cap după somn
  • Alimentația insuficientă crește riscul afecțiunilor mentale la copii
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Bisturiul inteligent care diferențiază țesutul sănătos de cel canceros
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Potrivit unui studiu, 83% dintre noi vom suferi din cauza unei tulburări mentale
  •