Un mic ajutor! Am facut analizele de sange...
Buna ziua! Am facut analizele de sange...doar cateva valori sunt incadrate inafara valorilor normale...cum ar fi HDL colesterol 64.66 (valori normale 35.00-60.00)
Acid ascorbic in urina 0.6 (valori normale negativ)
Leucocite 10.32 (valori normale 4.00 - 10.00)
Indice de distributie eritrocitara RDW 38.2 (valori normale 40.00 - 60.00 )
In rest toate sunt f ok...Mentionez ca mi au recoltat sange pe data de 10 iar pe 12 mi a venit menstruatia)
Pareri? este ok? Sau am motive de ingrijorare?
Multumesc!
Acid ascorbic in urina 0.6 (valori normale negativ)
Leucocite 10.32 (valori normale 4.00 - 10.00)
Indice de distributie eritrocitara RDW 38.2 (valori normale 40.00 - 60.00 )
In rest toate sunt f ok...Mentionez ca mi au recoltat sange pe data de 10 iar pe 12 mi a venit menstruatia)
Pareri? este ok? Sau am motive de ingrijorare?
Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2la analizele de sange se poate depista ca iau anticonceptionale?
- 6interpretare analize
- 3la analizele de la sange iese daca am apendicita?
- 6antibioticele influenteaza rezultatul analizelor de sange?
- 26pdw marit si mpv scazut
- 5pusee de enterocolite acute
- 5interpretare analize sange si urina
- 6rezultat analize sange
- 0rezultat analize sange si urina
- 3analize complete sange
- 14De un an incoace blefarite cu aparitia unor orjelete interne care se vindeca greu
- 5analize sange... mi e frica sa nu fie cancer, ce parere aveti?
- 0Interpretare analize
- 1Interpretare analize sange
- 3Analize sange (biochimie)
- 1interpretare analize de sange--medic ginecolog, va rog din suflet!
- 0hemoleucograma
- 0Facere analize la menstruatie
- 0Alcool înainte de recoltare
Mai multe informații despre: analize sange
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: