un sfat.. dupa chiuretaj, sangerarea s-a oprit mai repede

12-01-2012
lalo
Nu este medic/terapeut
lalo
buna.am facut ieri un chiuretaj si doctorul a spus ca trebuie sa sangerez 7 zile si mie mi s-a oprit aseara...este vreo problema cu asta.va rog sa imi raspundeti sunt ingrijorata...multumesc
4 comentarii
0
12-01-2012, ora 15:10
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
Eu cred ca ar fi mai grav daca ai sangera mai mult 7 zile, asta ar fi hemoragie. Eu zic ca e un lucru bun ca ai sangerat doar o zi. Ai dureri puternice? Oricum, dupa o saptamana de la interventie trebuie sa mergi la control. Daca nu ai dureri insuportabile si nici sangerari, eu cred ca totul e ok...
0
12-01-2012, ora 16:07
lalo
Nu este medic/terapeut
lalo
am vorbit si cu doctorul si a zis ca sunt bine pentru ca nu am nici febra nici dureri...multumesc mult
0
12-01-2012, ora 16:11
lalo
Nu este medic/terapeut
lalo
mai am o intrebare...dupa asta cand ar trebuie sa imi vina menstruatia...?
0
13-01-2012, ora 12:27
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
depinde, ar trebui sa intre in ritmul normal, deci dupa aproximativ o luna
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul chirurgical prin dilatatie si chiuretaj
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.