un tremur al mainilor de la varsta de 18-19 ani, acum am 49 ani

22-08-2012
Puiu V
Nu este medic/terapeut
Puiu V
Am 49 de ani. Constientizez un tremur al mainilor de la varsta de 18-19 ani, la evenimente unde sunt expus public, Tatal meu are aceste simptome permanent, dar el are 83 de ani. La acea varsta de 18.20...30 nu stiu sa se fi manifestat des, dar odata cu inaintarea in varsta, simt ca sunt mai frecvente aceste tremuraturi si in mod special la evenimente unde sunt expus public. A devenit o obsesie si ma astept mereu la asa ceva cand trebuie sa fac ceva nou in public sau cand merg la medic, la examene, etc. Cand sunt linistit, nu am asemenea probleme evidente si asta se observa in a doua jumatate a zilei, cand devin mai linistit. Am fost la medic neurolog si mi-a pus diagnosticul parkinson. Dar citind aici simtomele pt parkinson, observ ca nu ma regasesc, ci mai degraba la distonie. Astept raspunsul d-vst si va multumesc !
2 comentarii
0
23-08-2012, ora 11:45
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna ziua,
parere:
mergi SI la al-lea 2-lea medic...
sanatate maxima
0
27-08-2012, ora 19:56
muresanmariusdaniel
Nu este medic/terapeut
muresanmariusdaniel
Buna ziua!Am 22 de ani si de la varsta de 11 ani am un tremur la maini dupa producerea unui accident rutier.De atunci am vazut o ameliorare dar nu mult.Va intreb si eu ce ar trebui sa fac, stiti un medic neurolog bun pe care sa il consult?Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: