Vartej, ameteala... sa fie din cauza marii sau?

17-07-2013
vioricasuta
Nu este medic/terapeut
vioricasuta
m-am trezit dimineata cu ameteala puternica, rotire parca eram intr-un linghispir, m-am speriat am vazut ca nu-mi trece m-am dus la UP, mi s-au facut investigatii, tomograf, analize, RMN tot, si s-au ajuns la concluzia ca este de la ureche interna si mi s-a dat ca trtament betaserc 25 mg de doua ori pe zi, as vrea sa stiu despree ce este vorba, am 44 de ani, anul trcut in septembrie am fost la mare la o saptamana dupa ce am venit am asurzit complet orl mia zis ca am facut infectuie la urechea interna trtament antibiotic, mi-am revenit, anul asta am fost la mare in iunie -iulie, la o saptamana problema cu ameteala din urechea interna, sa fie din cauza marii sau?
3 comentarii
0
17-07-2013, ora 11:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauza o sa o afli dupa ce o sa faci internare in clinica ORL..spital Universitar unde exista centru de vestibulogie
unde se investigheaza numai urechea interna
la urgente se administreaza tratamentul pentru criza.. in rest e nevoie de tratament de specialitate
0
17-07-2013, ora 14:36
vioricasuta
Nu este medic/terapeut
vioricasuta
multumesc pentru raspuns :o sa merg la un centru ORL mai specializat desi la noi la SM nu stiu daca gasesc asa ceva.
0
18-07-2013, ora 10:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Timisoara...Cluj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •