Viroza ?
De luni seara am inceput sa ma simt putin rau, marti seara, am avut febra, urmatoarele zile, au aparut durerea in gat si senzatia de gadilat si tuse, ideea este ca imi vine sa tusesc pana vars, cand vars, vars un fel de flegma, acum nu ma mai doare asa rau in gat, nu am febra, in schimb ma supara stomacul si imi mai vine sa vars din cand in cand, un sfat daca se poate ?... Multumesc frumos ! sunt foarte speriat... si chestia asta nu ma ajuta :( eu nu prea racesc de fel...
1 comentarii
Bună ziua! Mergeți la un medic pneumolog pentru consult și investigații. Doar pe baza simptomatologiei nu vă pot spune ce este, poate fi o viroză respiratorie, dar poate fi și ceva mai grav (pneumonie). O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 90adenoidita copil 3.7 ani
- 1Tuse, usturime si senzatia ca mi se misca ceva in gat.
- 6de 2 saptamanii cam asa ma deranjeaza ceva in gat, in partea stanga mai exact
- 2Durere în gât persistentă
- 1puroi in gat
- 1Durere puternica in gat, durere de cap si stare de epuizare fizica
- 0Durerea in spatele Marului lui Adam
- 6durere in gat
- 0Durere in gat de o saptamana
- 6Durere de gât persistentă
- 1Durere de gat de 2 saptamani
- 3Durere in gat de 5 zile si nas infundat. Am avut febra o zi doar.
- 0Dureri in gat când inghit
- 1Episoade dese de febră, durere in gat și nevoia de tuse
- 4Gat Inflamat de 3 luni
- 2Durere cronica in gat
- 5Durere in gat, jena, gat umflat
- 10Durere permanenta in gat, de cateva luni
- 16Sa fie cancer? Va rog un răspuns
- 2Durere de gat si ureche / ganglioni inflamati
Mai multe informații despre: Virozele respiratorii durerea in gat
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: