Tratamentul îmi reduce libidoul

09-11-2022
Lucy222
Nu este medic/terapeut
Lucy222
bună ziua! sunt sub tratament psihiatric și iau invega (6 mg) și aproximativ 2 xanax-uri pe zi de 0, 25. de când am început tratamentul am observat că nu mai am deloc libido, am început recent să iau ulei de Cannabis - precizez că este legal- și am văzut o mică schimbare. care ar fi o altă alternativă?
4 comentarii
1
09-11-2022, ora 22:27
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
In general toate medicamentele ptr depresi si boli psihice au ca efect secundar aceasta problema iar la barbati se manifesta si mai grav. Cred ca alternative nu exista.
1
10-11-2022, ora 01:08
360
Nu este medic/terapeut
360
1. medicamentele psihiatrice influenteaza libidoul
2. nu mai lua uleiul de cannabis pt ca interactioneaza cu medicamentele psihiatrice... exista riscul sa ti se agraveze problemele de sanatate de cap
1
10-11-2022, ora 06:59
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Toate antipsihoticele reduc libidoul.Chiar și unele antidepresive o fac.Unele nu altele da.Eu am luat antidepresive înainte sa iau antipsihotic și nu am avut probleme de genul dar cunosc care au luat antidepresive și le au afectat libidoul( au schimbat pana le au găsit pe acelea care erau ok din pct asta de vedere, mai ales ca erau barbati).În Nici într un caz nu renunța o luna doua trei la ele.
1
10-11-2022, ora 15:36
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Le a afectat * Imii cer scuze, m am grabit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul