probleme cu dintii
am si eu o problema(de parca n-am avea toti care intra pe forum)de curand(cateva zile) am luat un pumn in fata(ochi)si de atunci in jumatatea din partea superioara a dintilor a aparut o senzatie ciudata(parca nu-i mai simt;e ca atunci cand iti face stomatologul o injectie in gingii pt a-ti amorti dintii;nu am nici o durere)va trece de la sine sau trebuie sa ma ingrijorez?
2 comentarii
e posibil sa treaca de la sine.poti ajuta cu vitamine B.daca nu trece, trebuie sa te vada un medic specialist in chirurgie oro-maxila-faciala.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 17lasat de fumat=dureri de dinti si gingii?
- 4infectie...?
- 15Gingii rosii, umflate si mai si singereaza
- 6O problema fara leac? Imi sangereaza gingiile si sunt umflate
- 17inflamare gingie la maseaua de minte
- 18Gingie ridicata!!!!!
- 5gingie foarte inflamata
- 9mi sa umflat partea stanga jos si gatu, nu puteam inghiti si ma durea maxilarul
- 3gingii inflamate
- 1gingie arsa
- 1inflamatie la masea, punga de puroi
- 1Molar de minte spart
- 2Gingii inflamate
- 4Gingie imflamata
- 4Gingie inflamata și desprinsa de pe ultimul molar
- 2Problema maseaua de minte
- 3Stomatita, gingivita, erupție dentara
- 3Gingivita sau coronițe prea înalte ?
- 1Extractie canin cu probleme postextragere, la dinte invecinat
Mai multe informații despre: gingia inflamata
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
