pericol la o anestezie totala?
Buna ziua...mama mea si-a facut un control mamar si i s-a descoperit un nodul la san de vreo 17cm( e grav?) si trebuie sa mearga la Tg Mures pentru diopsie ( daca cunoasteti un doctor acolo va rog sa mi-l recomandati).Si as avea o intrebare...ar putea avea probleme daca i se face anestezie totala, avand in vedere ca e cardiaca?
3 comentarii
Biopsia nu este o manevra chirurgicala cu risc mare cardiovascular.Inainte de anestezia generala va trebui sa efectueze un control cardiologic.Acesta va fi prezentat medicului anestezist., care va stabili riscul operator.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2nodul mamar
- 8mastoza chistica
- 6Noduli la sani!
- 6markeri tumorali
- 6Interpretare examen histopatologic
- 6nodul de marimea unui bob de mazare chiar deasupra sanului stang
- 0Nodul la san
- 5nodul la san, menopauza...
- 7chist mamar
- 1Anestezie generala bebelus
- 11Noduli la sani
- 4mastoza chistica bilaterala
- 4TUMORA MAMARA DR-CLI analize medicale
- 174Nodul in partea superioara a sanului drept
- 7Adenomatoza mamara.. mai multi noduli la ambii sani
- 16Intrerupere de sarcina
- 4Anestezia generala?
- 0chisturi la sani
- 1Sanul si problemele lui
- 6Nodul san
Mai multe informații despre: Anestezia generala Noduli mamari nodul la san
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: