Aloe Vera ajuta sa scada glicemia
Buna ziua tuturor, vreau sa va spun ca matusa mea, in varsta de 58 de ani avea un diabet sever, glicemia nu ii scadea de la 300, 2, 50 tinand regim si luand si tratament sub forma de pastile.
A incercat in disperare sa ia Aloe vera, in paralel cu tratamentul si cu regimul.
Acum are glicemia 90, 100, dupa trei luni de luat aceasta aloe. Urmeaza sa faca o pauza, in care ia mai putin din aceasta bautura, duar cate o gura pe zi.
Merita sa incercati, bineinteles sfatuindu-va si cu medicii.
A incercat in disperare sa ia Aloe vera, in paralel cu tratamentul si cu regimul.
Acum are glicemia 90, 100, dupa trei luni de luat aceasta aloe. Urmeaza sa faca o pauza, in care ia mai putin din aceasta bautura, duar cate o gura pe zi.
Merita sa incercati, bineinteles sfatuindu-va si cu medicii.
3 comentarii
Buna ziua. As dori daca se poate sa-mi spune-ti si mie despre ce medicament cu aloe vera e vorba. Am si eu diabet de 5 ani.Glicemia in general e in limite normale, dar totusi as vrea sa incerc si acest medicament. Multumesc
Aloe vera este un gel intr-un recipient, pentru mai multe lamuriri cred ca trebuie sa va adresati la firma Forever living product. Era undeva pe la Aviatorilor sediul.
Pe matusa mea o ajutase la un moment dat, dar pe urma am impresia ca nu a mai ajutat-o sau poate ca nu a mai urmat tratamentul regulat, nu stiu exact.
Intrebati mai bine medicii de la aceasta firma sau, de ce nu, chiar pe medicul dumneavoastra nutritionist. eu ma entuziasmasem asta iarna vazand ca avea glicemia 90 de la 200, 250.
Vedeti ce spune medicul, multa sanatate!
Multa sanatate!
Pe matusa mea o ajutase la un moment dat, dar pe urma am impresia ca nu a mai ajutat-o sau poate ca nu a mai urmat tratamentul regulat, nu stiu exact.
Intrebati mai bine medicii de la aceasta firma sau, de ce nu, chiar pe medicul dumneavoastra nutritionist. eu ma entuziasmasem asta iarna vazand ca avea glicemia 90 de la 200, 250.
Vedeti ce spune medicul, multa sanatate!
Multa sanatate!
Buna ziua, dcristina22!...Pentru a scadea glicemia si a o tine sub control exista ALOE VERA GEL...Va pot ajuta direct si cu informatii si cu produsul respectiv...va pot lasa nr meu de telefon si putem discuta in liniste si cu mai multe detalii... nr meu de tel este ---------*...personal consum acest gel si eu si cu atat mai mult sotia mea (diabetica) si este ok, nu contravine indicatiilor medicale (tratamentul specific diabeticilor)... astept cu mare drag si mare placer sa ma contactati...o zi buna si multa sanatate...
(*modificat de admin)
(*modificat de admin)
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 9Oferta glucometre
- 3Aloe Vera - planta care vindeca de sute de ani
- 2daca glicemia este de 287 ce pericole presupune diabetul?
- 4interpretare analize: fier, glicemie, hematologie, limfocite
- 4poate da cineva un sfat?
- 2varsaturi si in acelasi timp glicemia ridicata URGENT
- 5Valori normale ale glicemiei la copii
- 11Aloe vera si tumorile
- 20glicemia buna Hg glicata mare...rog mult lamuriri
- 2400 valoarea glicemiei
- 4diabet zahatat tip2 cu insulina
- 16Prediabet
- 5analize medicale: colesterol, trigliceride, glicemie, lipide
- 1interpertarea analizelor si ce e de facut
- 0Intrerupere tratament medicamentuos?
- 1Glicemie măricică
- 5Diabet?
- 1Cat adevar este aici ?
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: