Am probleme hormonale
buna ziua am in ultima perioada ciclu neregulat am bufeuri si imi este teama sa nu fiu in perioada de premenapauza am 38 ani si am fost si la ginecologie si nu am nimic ginecologic ce trebuie sa fac
1 comentarii
Consulta si un endocrinolog care sa iti recomande cateva analize hormonale. Esti inca tanara pentru menopauza, doar daca ai avut prima menstruatie foarte tarziu ar fi o explicatie si o cauza naturala.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Teama: ciclu neregulat!
- 2ciclu neregulat
- 4nu raman insarcinata, de ce?
- 29Intarzierea menstruatiei
- 5menstruatie intarziata, senzatie usoara de greata... sunt insarcinata?
- 7Harmonet.. ciclu menstrual neregulat
- 8urgent! :-s pot ramane insarcinata??
- 5Sunt sau nu gravida ?
- 9Menstruatie neregulata sau sarcina?
- 6e a 34 zi si nu a venit menstruatia.la cat timp se face testul de sarcina?
- 3de vreo 2 ani am ciclu neregulat
- 5menstruatie neregulata
- 6Menstruatia nu mi-a venit nici pana acum...
- 7are legatura intarzierea cu protectia ?
- 8Masturbare, ciclu menstrual neregulat
- 3tulburari de menstruatie
- 1imi este greu sa identific perioada fertila. Este vreo sansa sa ramin insarcinata?
- 1menstruatie neregulata - se poate gasi o soultie?
- 1Ciclu neregulat
- 0Ciclu neregulat
Mai multe informații despre: Ciclul menstrual neregulat bufeurile
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: