Stare de inconstienta
Buna ziua,
Am o problema ce a aparut acum doua zile si anume: M-am trezit in toiul noptii cu o durere cumplita de cap, parte frontala. Mi se intampla foarte rar, in cazul indigestiilor. Am mers si am fortat starea de voma, de mai multe ori in interval de o ora. M-am trezit la un moment dat cu capul pe parchet, nu stiu cum am ajuns acolo si cat timp am ramas acolo. Am mers in pat si, dupa un timp m-am trezit pe covor. Din nou nu stiu ce s-a intamplat. Dimineata, am constatat ca sunt lovita la ochiul stang, un cucui in frunte si, partial obrazul stang este amortit ca dupa o anestezie stomatologica. Imi amintesc ca am avut ceva dureri dentare pe partea stanga ( nu am probleme stomatologice acolo).Deci, am avut 2 stari de lesin, m-am lovit dar nu stiu cum si cand s-a intamplat asta.Nu stiu de ce persista starea de amorteala la partea stanga a buzei superioare, partea stanga nas si zona de sub ochi.Nu am probleme cardiace, nu consum alcool si nici nu sunt sub altfel de tratament. V-as ramane indatorata pentru un raspuns!
Am o problema ce a aparut acum doua zile si anume: M-am trezit in toiul noptii cu o durere cumplita de cap, parte frontala. Mi se intampla foarte rar, in cazul indigestiilor. Am mers si am fortat starea de voma, de mai multe ori in interval de o ora. M-am trezit la un moment dat cu capul pe parchet, nu stiu cum am ajuns acolo si cat timp am ramas acolo. Am mers in pat si, dupa un timp m-am trezit pe covor. Din nou nu stiu ce s-a intamplat. Dimineata, am constatat ca sunt lovita la ochiul stang, un cucui in frunte si, partial obrazul stang este amortit ca dupa o anestezie stomatologica. Imi amintesc ca am avut ceva dureri dentare pe partea stanga ( nu am probleme stomatologice acolo).Deci, am avut 2 stari de lesin, m-am lovit dar nu stiu cum si cand s-a intamplat asta.Nu stiu de ce persista starea de amorteala la partea stanga a buzei superioare, partea stanga nas si zona de sub ochi.Nu am probleme cardiace, nu consum alcool si nici nu sunt sub altfel de tratament. V-as ramane indatorata pentru un raspuns!
2 comentarii
In cel mai 'bun' caz suferi de migrene care se manifesta extrem.
Totusi, dupa ce ai descris tu, personal, te-as indruma sa faci imediat un consult neurologic, RMN- ai descris cateva semne de AVC.
2Durerile dentare' si partea amortita a gurii pot fi... altceva.
Du-te la medicul neurolog, este foarte important sa te prezinti in primele 24 de ore!
PS Vad c-au trecut cele 24 de ore dar e necesar sa vezi un medic. Adica el pe tine.
Totusi, dupa ce ai descris tu, personal, te-as indruma sa faci imediat un consult neurologic, RMN- ai descris cateva semne de AVC.
2Durerile dentare' si partea amortita a gurii pot fi... altceva.
Du-te la medicul neurolog, este foarte important sa te prezinti in primele 24 de ore!
PS Vad c-au trecut cele 24 de ore dar e necesar sa vezi un medic. Adica el pe tine.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Mai am nevoie de un consult neurologic?
- 4Ameteli si dureri de cap in urma expunerii la temperaturi joase
- 2De mai bine de 5 luni am dureri de cap insuportabile...
- 4Dureri de cap, ameteli etc...
- 13greturi, balonari
- 3durere de cap...
- 3tumora sau nu?
- 7masturbarea mi-a dat durere de cap, ajutor
- 4Tomograf zona cranio-cerebrala
- 4exoftalmie - recomandare tomografie
- 1Durere de cap, presiune in urechi si zgomot
- 7Ce analize sa mai fac?!
- 4dureri de ochi si cap permanente
- 6Durere abdominala, arsuri la stomac, greata, oboseala, constipatie, durere de cap
- 0Dureri de cap, pierderi de memorie
- 2Durere cap de la frig si de la aer conditionat
- 0Durere de cap si ceafa insuportabila
- 4problema cu orgasmul... durerea de cap
- 1anxietate si dureri de cap
- 3migrena datorata timpului racoross
Mai multe informații despre: Durerea de cap incostiinta
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: