sportiva de performanta si iau tratament pentru Tuberculoza
Buna ziua ! As avea nevoie de ajutorul dumneavoastra in legatura cu urmatoarea intrebare : Sunt sportiva de performanta si iau tratament pentru Tuberculoza (TB Pulmonar secundar infiltrativ ulcerat lob superior drept) de aproape 3 luni, in mod normal in luna iunie termin tratamentul. Precizez ca in urma razei efectuata la 2 luni s-au observat diferente vizibile, in mod pozitiv. As dori sa stiu cu aproximatie cand m-as putea intoarce la activitatea mea sportiva.. Multumesc anticipat.
1 comentarii
Bună ziua! Cel mai indicat ar fi la sfârșitul tratamentului. Se poate face activitate fizică (antrenamente) dar de intensitate redusă, adică să faceți mișcare, mers zilnic pe jos, exerciții de respirație pentru a vă păstra forma fizica, dar antrenamentele propriu-zise când terminați tratamentul. Puteți discuta acest aspect și cu medicul curant, raspectiv medicul de la club. O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2tbc... pot imbolnavi pe cineva prin sarut?
- 3tbc-ul in timpul sarcinii!
- 2cum as putea sa depistez TBC-ul
- 3tbc si vacanta la mare
- 3se poate reactiva tbc daca sunt in timpul tratamentului?
- 3miscare si dieta... Este indicata o cura de slabire dupa TBC?
- 2hepatita b si tbc sarcina
- 1tuberculoza in scoala
- 4TBC, hepatita medicamentoasa
- 3colegul de serviciu a fost diagnosticat cu TBC
- 16tuberculoza la copii...va rog din suflet sa-mi raspundeti, sunt disperata
- 0Ameteli 2 ani din cauza unui tratament gresit TBC.
- 1Posibil sa iau Tbc de la persoana aflata in tratament ?
- 1TBC
- 9TBC si Cancer ?
- 0TBC
- 0Tratament de TBC: e nevoie sa se mai faca CT-uri sau bronhoscopii la 2 luni de tratament?
- 0Analize TBC osos
Mai multe informații despre: Tuberculoza TBC
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: