de cateva zile am frisoane, dureri de stomac, diaree si voma
acum cateva zile mi sa facut rau brusc, am inceput sa am frisoane, dureri de stomac groasnice, scaune diuretice, si am si vomat.M-am cam speriat deoarece voma mea avea culoarea maro ca si cu ar fi cafea sau cola.chiar dk au trecut 3 zile de atunci inca ma mai doare stomacu, mai exact ma doare in capul pieptukui dar se la sa si spre partea stanga, ma simt putin cam slabita, si nu am mancat nimic care sa imi faca rau, oare ce o fi?
5 comentarii
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
Cred ca ai facut o toxi-infectie alimentara un grad mai avansat, probabil 3..Durerea din piept poate fi de la varsatura, ptca muschii tubului tau digestiv au fost solicitati incat bolul alimentar sa circule in SENS INVERS!asta mai doare, mai ales daca zici ca a fost asa urat...poti sa incerci sa mananci supe, orez, salate usoare..e normal sa te simti slabita dupa un asa episod.organismul tau s-a luptat cu toxinele pe care le-ai mancat ca sa le elimine sub orice forma:varsatura, diaree, frison(febra-transpiratie).si le-a eliminat!:)sanatate!
Ar trebui sa ajungi la un medic gastro-enterolog. Dupa cum descrii varsatura s-ar putea sa fi avut o hemoragie digestiva superioara, cel mai probabil de la un ulcer/gastrita. Va tr sa faci o endoscopie digestiva superioara-pentru a se vedea interiorul stomacului tau si pentru a exclude ulcerul /gastrita! Pana atunci ceai neindulcit, paine prajita, supa de legume-doar zeama, fructe din compot! Exista tratament pentru boala ta doar ca tr sa te vada un medic pt asta!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5vomit dupa ce mananc
- 6Copilul meu are senzatii de voma de cam 10 ori pe zi
- 5senzatie de lesin si stari de voma
- 4Dureri de stomac dupa ce mananc alimente cu multa ceapa, usturoi
- 5senzatia de voma dimineata
- 5diaree frecventa
- 5am stari de voma, amereli si mi se inmoaie genunchii
- 3Ce se intampla cu mine?
- 0diaree esofagita hemoroizi
- 2Diaree, durere de stomac, greata, febra, frisoane, durere de cap...
- 1Vomit verde
- 4Vomarea pastilei contraceptive
- 1Calduri, transpiratie, voma, pierdere cunostinta
- 3Diaree si discomfort
- 1Frisoane si febra in timpul noptii
- 2Problema cu stomacul sau cu fierea
- 2anticonceptionale si voma
- 2dureri stomacale
- 1Frisoane nocturne fara temperatura
Mai multe informații despre: Diareea Frisoanele Voma durerea de stomac
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: