nu putem face dragoste pentru ca este virgina si ii este frica
salut! am si eu o problema. stau de ceva timp cu prietena mea si nu putem face dragoste pentru ca este virgina si ii este frica, se teme de durere. cum sa fac sa o conving sa scape de aceste temeri?
3 comentarii
Cu foarte multa rabdare.e de dorit ca fiecare sa isi inceapa viata sexuala atunci cind se simte pregatit. Evident ea nu simte ca e pregatita.asadar trebuie sa ai rabdare pina cind va considera ca este
Multumesc, dar parerea mea este ca este pregatita dar zvonurile care aduc o imagine rea despre prima oara, cit de dureros este chiar si daca nu ar fi asa, pentru ca nu toate fetele simt durere sau macar acelasi lucru, o influenteaza mai mult si acopera dorinta de a face dragoste. Corpul ei vrea acest lucru dar mintea pune piedici. trebuie sa gasesc o cale s-o fac sa invinga teama. Ce-mi sugerati?
ofera-i o seara de neuitat, si dacate iubeste, si isi doreste sa faca dragoste cu tine atunciti se va inplini dorinta
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5a fost virgina?
- 9prietenul nu ma poate dezvirgina
- 10despre virginitate
- 3Contraceptie pentru prima experienta sexuala
- 2efecte a primului contact?
- 7Menstruatie? Ce sa fie?
- 1Sangerari urinare dupa primul act sexual
- 2Daca e virgina poate avea BTS?
- 2Sarcina?
- 6Cateva intrebari despre primul act sexual.
- 1Durere de burta dupa primul contact sexual
- 5Risca sa fie insarcinata ?
- 0Durere dupa act sexual
- 1Durere la dezvirginare
- 4Sunt insarcinata?M-am dezvirginat?
- 1Vreau să știu la ce să mă aștept când imi voi incepe viața sexuală!
- 1Mai sunt virgină?
- 1Metode de contraceptie
- 2Logodnica mea mi-a spus că și-a scos uterul pentru a nu mai face copii. Este posibil?
Mai multe informații despre: sexul pentru prima data dezvirginarea
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
