posibil sa ramana insarcinata daca doar am atins vaginul ? ci nu am bagat penisul ?
buna, am si eu o intrebare, ne-am jucat aseara cu prietena, dar nu am facut sex, si ma-m terminat pe burta ei dar jos de tot, si dupa accea am bagat degetul in vaginul ei, dupa 5 min am vrut sa facem sex, dar fara sa ne protejam, fara prezervativ, dar pana la urma ne-am razgaandit si nu am bagat penisull in vagin decat lam atins, dupa ce ne-am inbracat etc... m-am dus la baie sa ma spal pe maini, si am realizat ca pe penis aveam un pic de sperma, este posibil sa ramana insarcinata daca doar am atins vaginul ? ci nu am bagat penisul ? sau este posibil sa ramana insarcinata din cauza ca dupa ce mam terminat pe burta ei dar jos, am bagat degetul in vagin?
6 comentarii
De ce intrebi ? Vrei sa te casatoresti cu fata si sa iti asumi responsabilitatea cresterii unui eventual copil ?
Nu vai...deaia am intrebat sa stiu daca a ramas insarcinata sau nu...ca daca da sa stiu ce sa fac :)...deci ma ajuta cineva ??
Ce varsta aveti ?????????? sansele sunt foarte mici sa fi ramas insarcinata, dar daca ar fi insarcinata nu au intrat zilele in sac aveti parinti care va vor putea ajuta si indruma, sau ei sunt buni doar atunci cand va dau bani de buzunar sau cadouri scumpe ?????????????
o intrerupere de sarcina se face pana la maxim patru luni, dar sunt si multi parinti care isi ajuta copii sa isi creasca bebelusii, o alta problema mare poate fi aceea ca o intrerupere de sarcina pana la 20 de ani poate duce la probleme atat de grave incat sa nu mai poata face copii niciodata.
o intrerupere de sarcina se face pana la maxim patru luni, dar sunt si multi parinti care isi ajuta copii sa isi creasca bebelusii, o alta problema mare poate fi aceea ca o intrerupere de sarcina pana la 20 de ani poate duce la probleme atat de grave incat sa nu mai poata face copii niciodata.
@ buleszka
NU.
Sper ca terminati cu jocurile acestea cat mai curand.
NU.
Sper ca terminati cu jocurile acestea cat mai curand.
Bună seara! Sunt noua pe aici si vreau sa ştiu dacă mai sunt mămici care au rămas însărcinate, desi testul de sarcina a ieşit negativ, mi-a întârziat menstruaţia cu 2 săptămânii si am făcut 2 teste de sarcina la care au ieşit negative, oare sa fie sarcina prea mică? Mulţumesc anticipat!
Elena eu nu sunt mamica sunt tatic dar sa stii ca testul poate da rezultat fals negativ, dar ca sa fii sigura poti face un test de sange.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2sunt gravida?
- 10exista riscul de a ramane gravida?
- 6E posibil sa fi ramas insarcinata?va rog un raspuns
- 7exista posibilitatea sa raman gravida?
- 3Daca nu a ejaculat am sanse sa raman gravida?
- 6poti ramane insarcinata doar daca "s-a jucat"?
- 12exista riscul sa fi ramas gravida ?
- 0oare sunt insarcinata?
- 3Sarcina?
- 72Pot ramane insarcinata daca sunt virgina?
- 8sunt posibilitati sa fiu insarcinata ?
- 9Sunt gravida?
- 0sarcina ?
- 4am o problema cu secretia vaginala, adica imi curge mereu...
- 4Posibila sarcina - ajutor
- 4sunt insarcinata?
- 1Pilula de a doua zi
- 3Sarcina?
- 4Risc de sarcina
- 1Se poate sa fie o sarcina ?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
