durere la sani de la anticonceptionale

10-07-2008
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
iau anticonceptionale yasmin de aproape 2 luni si de cand am inceput sa le iau ma dor sanii parca sunt sub tensiune. sunt asa mai sensibili. e normal sa fie asa? e posibil sa imi apara noduli la sani din cauza lor?
4 comentarii
0
10-07-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Tensiunea in sani este una din reactiile adverse destul de frecvente aloe yasmin-ului. In privinta nodulilor, parerile sunt foarte impartite, unii autori neaga aceasta posibilitate, pe care practica, totusi, o confirma.
0
16-07-2008, ora 00:00
faizaa
Nu este medic/terapeut
faizaa
salut, si eu iau anticonceptionalele yasmin de aproape 1 luna si vreau sa zic ca de cand le iau am intrat intr-o stare generala proasta, asemanatoare depresiei, durere de sani si stare de oboseala.
Ceea ce ma ingrijoreaza este aceasta stare de depresie, este normala?
0
15-09-2010, ora 04:17
deepika
Nu este medic/terapeut
deepika
toate anticonceptionalele sunt oarecum contraindicate in depresie
0
09-06-2011, ora 15:06
paula-cristina
Nu este medic/terapeut
paula-cristina
Buna ziua,
Am inceput de 2 luni sa iau Diane 35 la recomandarea medicului ginecolog, insa am o problema suparatoare, m-i s-au marit sanii foarte tare si ma dor, sunt si foarte fierbinti.Aceste dureri si marirea au inceput de luna trecuta, dar am crezut ca odata cu venirea menstruatiei imi va trece. Dupa ce mi-a trecut menstruatia, am asteptat cele 7 zile si am reluat anticonceptionalele in mod normal insa sanii se tot maresc si ma dor. De regula asa m-i se intampla inainte de perioada menstruatiei, nu inteleg care ar fi cauza pentru care nu mi-au trecut simptomele.
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce mă dor sânii?
  •