Ameteli si stari de panica !

147 comentarii 1 2 345 Înainte ›
0
21-10-2009, ora 15:29
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Da Nick!!Macar de ar fi toata lumea bacterie asa ca tine!!!Si-ar dori unii, insa nu se pot ridica in vecii vecilor la rangul tau!!Vai de capul lor!!
FYF, stii ce cred eu?Tu ori esti tant ori esti tant, din doua una!!Drogheaza-te draga in continuare daca asta iti confera intelepciune, de care nu dai dovada evident, dar nu te mai agita atat si nu iti mai baga unghia in gat precum pitigoiul, ca nimeni nu o sa incerce sa fumeze iarba, doar pt faptul ca tu zici ca ea nu provoaca dependenta!!Tocmai ce am vazut la stiri 3 persoane arestate, pt ca isi facusera o ditamai cultura de salvie si canabis mascul cica!! ha ha ha
Si nu trebuie sa fii drogat sau sa ai anturaje de drogati, ca sa stii multe lucruri despre droguri in general!!Mai scuteste-ne cu teoriile tale de nici 2 bani!!
Mai bine pune mana pe carte si documenteaza-te, ca esti la pamant din orice punct de vedere!!!

Te pup Nick!!
0
21-10-2009, ora 15:39
FYF
Nu este medic/terapeut
FYF
mda deja ma apuca durerea de cap, pur si simplu nu mai am cuvinte, sunteti imposibli, jaquelinne daca cumva ai ochelari te rog pune'i si mai citeste odata daca nu ramai la fel de stupida precum esti acum
. eu nu ma droghez draga cat despre teorie era o metafora se invata in scoala generala daca ati trecut prin ea, si daca tot ai pomenit de stiri e clar cu ce fel de persoane am de a face :-j stirile de la ora 5 pe care nu le pierdeti nicicum, sincer nu stiu de ce mam agitat cu voi credeam ca aveti creier, capabil sa priceapa anumite lucruri, dar... m-am inselat amarnic, cat despre scris nick tu nu meriti sa stau sa ma chinui sa scriu cu fiecare cratima voi nu meritati nici sa imi consum traficul de net sa va raspund voua dar o faceam asa ca ma amuza prostia voastra dar acum e de speriat. faceti bors din partea mea tipu oricum a inteles cum stau lucrurile iam explicat de nu stiu cate ori dar in fine mie mila de persoanele care stau si va citesc "sfaturile" ;)
0
21-10-2009, ora 15:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mai...FYF, de unde si pana cand este interzis sa te uiti la stiri??Am zis cumva ca am vazut intr-o TELENOVELA?? ;))))))))))))))) Aoleu, deci esti total imposibil!!!Hai ca m-ai amuzat teribil cu postul tau anterior!!
Si da, chiar nu se merita sa faci abuz de traffic!!Lasa-i pe altii mai desptepti care chiar au ceva de spus!!
bubu08, te-ai racorit draga??Bun, atunci du-te si fa-ti un ceai de levantica sa te calmezi un pic!!Ne-am dat seama ce hram porti si tu!!Ia-te de mana cu dl.FYF si incingenti o hora!!
0
21-10-2009, ora 16:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dumnezeu să vă ierte, atât mai pot să spun! Lasă-i Jackie în pace că sunt rătăciţi în neantul de vulgaritate!


"Ia-te de mana cu dl.FYF si incingenti o hora!!" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Îţi mulţumesc enorm Jackie, râd incontinuu ;))) Eşti fantastică...şi la obiect!


Toate cele bune bubu08 şi FYF! Salutare dintr-o zonă cu bun simţ şi deferenţă REALĂ!
0
21-10-2009, ora 16:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:)) Tocmai ce i s-a sters dlui.bubu08 comentariul!! ha ha Vad ca adminul ia masuri, ca doar ce am raportat continutul!! :D
Continua cu injuriile domnule si ti se va sterge contul, si asa nu ai adus nici un comentariu constructiv in acest topic!! Dar ce putem noi sa facem/zicem, daca doar atata poti...
0
21-10-2009, ora 16:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick, eu ii voi lasa in plata Domnului, ca poate face El vreo minune si le baga mintile in cap!!
Te pup! :) :*
0
21-10-2009, ora 16:13
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
AAA, ca mi-am adus aminte, FYF, nu port ochelari draga, asa ca nu am nevoie de ei ca sa vad aberatiile postate de tine si de "preaslavitul" bubu!! :D
0
21-10-2009, ora 16:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Doamne ajută...şi eu te pup dulce!
0
21-10-2009, ora 16:16
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
Ba sunteti prosti gramada.Du-te la mata si zii ca te-am injurat.Aveti un comportament de gradinitza.Hai ca ma duc sa trag un cui.Bafta
0
21-10-2009, ora 16:19
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
bubu08, te oftici tu draga ca suntem noi "prosti"?Oftica-te si totodata bate-ti cuiul in cap, poate rasufla un pic si te vei linisti!! ;))))))))))))))))))))) Ete ca nu m-am dus la mami, ci la admin!! ;))))))))))))))))))))
0
21-10-2009, ora 16:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mulţumim că ne-ai făcut proşti. Lasă-ne aşa "proşti" şi fii tu mai deştept decât noi...De când comportamentul civilizat şi manierat este de grădiniţă??? Această afirmaţie este foarte gravă şi atestă exact ce eşti, o persoană cu un comportament execrabil! Îmi cer scuze că am îndrăznit să-ţi spun adevărul...numai bine!
0
23-10-2009, ora 01:28
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Eu cred k ar trebui sa imi cer scz pt cearta generata, , , , , , Multumesc mult persoanelor kre chiar m-au ajutat. ! ce sa zic eu am o intrebare nuj ce sa fac cu pastilele kre mi le-a dat Doamna psihiatra. Care este o persoana destul de capabila si poate ce=a mai capabila sa imi zica ce sa fac in momentul de fatza... ! Pe langa toate discutiile am observat anumite chestii. Prietenii mei s-au saturat sa ii tot stresez cu acest subiect pana cand am ajuns sa fiu persiflat la un moment aparte.. Asa incat am ajuns sa intru pe site. sa cer o parere vazand k la spital in galati te persifleaza de nu te vezi si in cel mai bun caz am fost trimis la psihiatru ! Nemaiavand asemenea probleme de aceasta natura ! " la cea psihiatrica ma refer " am, cerut ajutorul si parerea la diverse persoane printe care si acest site... In care 60 % mi-am pus baza... ! Cu toata sinceritatea ca uneori, unele chestii mi s-au parut exagerate... mi sa dat o decizie buna ! Intrebarea mea este e bn sa iau Piritinol, Milgamma si calvinton.? Pt ca mie la un momentdat imi dau o stare fff mica de halucinatie de discomfort, , , cu toate ca si fara ele situatia nu e prea roza adik 10 % am aceiasi stare de ameteala... ! E posibil sa am reactii adverse la pastile.. am incercat sa mananc mai mult ca deobicei cand iau pastilele sunt 5 pastile pe zi... si. zic eu genereaza in asemenea probleme ! Astept un sfat ! Multumesc mult celor kre mi-au fost aproape... !
0
23-10-2009, ora 01:32
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
CEl mai mult imi doresc sa fiu normal sa privesc lucrurile cu aceiasi ochi ! Adik cu mintea si vederea limpede... ! Chestiile astea mi-au creeat la un momentdat sechele.. ! Adik cel putin starile de panica si cele mai puternice care le am de knd am ajuns la spital cu halucinatii cele 2 datzi, mi=au creeat mici sechele.. ! ASta ma ajutat cel mai mult sa ma las de distractiile kre le aveam.. ! SAlutari tuturor !
0
23-10-2009, ora 18:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut,

Scuzele îţi sunt acceptate cu toate că nu tu trebuia să-ţi ceri scuze, dar nu-i nimic, oricum nu sunt supărat pe nimeni, din contră, chiar m-am distrat, că doar am putut analiza nişte comportamente din Epoca de Bronz...
Consultă-te cu psihiatra şi fă ce-ţi spune ea. Dacă îţi spune să iei tratamentul o lună, ia-l, nu-l mai discontinua; în stilul ăsta nu ajungi la niciun rezultat favorabil...toate cele bune şi să nu te mai droghezi niciodată cu nimic (nici măcar cu tutun...şi tutunul este drog!)...


Cu respect,
NICK;)
0
24-10-2009, ora 02:08
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
Sa preacurveasca are voie sau e si asta drog??
0
24-10-2009, ora 02:19
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Sa nu exageram :))) !!! k in ultima perioada m-am desfranat de m-au luat toti dracii :)) in rest psihiatra mi-a zis sa ma duc luni ca imi da altele... k astea imi fac mai mult rau
!sal
0
24-10-2009, ora 02:21
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
Aha!!!!!!!!! deci nu poti sa traiesti fara preacurvie.Esti un drogat!!!!!!!!!
0
24-10-2009, ora 03:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ce ţi se pare măi bubu aşa de amuzantă preacurvia??? Nici măcar preaprostia nu este amuzantă, şi tu beneficiezi de ea din plin, te face să râzi şi acestă "calitate"??? Nu ţi-ar fi puţin ruşine să scrii atâtea elucubraţii ordinare...toţi oamenii au dreptul la libertate, pot face orice, că doar există liberul arbitru, însă depinde ce principii are fundamentate acel arbitru...dacă pe tine te duce "mansarda" să preacurveşti, fă-o, dar te rog să ţii cont că prin comportamentul tău teluric îţi pregăteşti existenţa viitoare de "dincolo"; ai grijă, că s-ar putea ca "adâncul" tenebros pentru tine să fie mai mult decât un simplu "loc" imaginar (spun imaginar, pentru că ştiu că nu crezi în existenţa lui), s-ar putea să devină "loc" concretizat, şi să vezi tu atunci preacurvie şi sarcasme stupido-cretino-imbecilo-absurde...ai să plângi etern cu lacrimi de sânge, asta dacă nu te "trezeşti", Doamne ajută să te scoli din acest vis pe care tu-l consideri frumos, dar care de fapt este un coşmar cosmetizat de "cineva" care mai are nevoie de un suflet să întărească rândurile "adâncului" dsp. care vb în fraza anterioară - Beware of the "dog"!!!

Everywhere, ai grijă să nu te ia de tot :(((((((( Vezi foarte bine cât de rău te simţi când trupul te doare şi ai tot felul de simptome negative, nu? Ai grijă să nu ajungi să simţi şi durerile sufletului...dar am încredere că te vei schimba, deja eşti pe drumul cel bun...fă ce-ţi spune medicul!


P.S. Bubu08, nu-ţi mai chinui cei 8 neuroni pe care-i ai să-mi adresezi injurii (nu mă impresionezi şi nici nu mă afectezi, din contră, îmi faci un bine), mai bine hrăneşte-ţi acei neuronaşi (care au supravieţuit) cu: fosfatidilcolină, fosfatidilinozitol, fosfatidiserină şi fosfatidiltreonină, poate aşa o să ajungi să ţi se pară dezgustătoare preacurvia (o să scapi şi de preaprostie). Numai Bine!
0
24-10-2009, ora 13:33
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
Prietene nicusor iti promit solemn, cu mana pe inima ca luni la prima ora ma duc la o manastire si acolo raman sa numai preacurvesc ca e drog si eu sunt un drogat nenorocit.
0
24-10-2009, ora 15:34
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Ma bufneste rasul :)) E grav bai bubule SA mergem la farmacie sa iti luam niste calmante ca vad ca faci urat :)) Akm intelegi de ce este interzisa prostitutia ? :) ! M-am trezit asa nasol... uhhh
0
24-10-2009, ora 15:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
bubu08, bine macar ca recunosti!!
Everywhere, nu e de ras, e de plans!!Daca astia iti sunt prietenii...nu mai imi ramane decat sa spun asta: "spune-mi cu cine te-ntalnesti, ca sa-ti spun cine esti!"
Nick, ti-ai pierdut si asa o gramada de timp in acest topic, iar eu cred ca nu se merita, sunt atatea persoane care au nevoie de ajutor...si cu care te poti intelege omeneste si civilizat!!Hai da-mi manuta si sa iesim de aici, ca avem lucruri mai importante de facut!!
Pup
0
24-10-2009, ora 15:59
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bubu, tu tot râzi, bravo...ce să faci dacă materia cenuşie nu respiră, ai intoxicat-o!
Hai Jackie, mulţumesc pentru invitaţie, ies cu tine pe covorul roşu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Pup

P.S. Everywhere, schimbă-ţi cercul de prieteni că...o să ajungi violator în serie cu prieteni ca bubu! Salve
0
24-10-2009, ora 17:11
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Mmm. eu tot ce pot sa zic. e ca nici unu din cei 2 nu se drogheaza... dar li sa parut exagerate vb kre mi sau zis. oriqm nu o sa ma inteleaga. ! Toate cele bune
0
24-10-2009, ora 18:51
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nu s-or droga cu droguri, dar se "droghează" cu precepte (învăţături) totalmente eronate. Păi nici n-au cum să te înţeleagă...când eşti fixist, fixist rămâi până la apusul omenirii! Numai bine ;)))
0
24-10-2009, ora 21:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick, cum sa nu se drogheze ??Dupa expresia dlui bubu "ma duc sa trag un cui", ce reiese?Eu am facut un fel de gluma pe tema asta, insa nu sunt atat de tampita incat sa nu inteleg sensul expresiei.Cel mai probabil asa se spune atunci cand tragi pe nas o liniuta din aia sau poate cand iti injectezi ceva...Nu stiu exact, dar cu siguranta expresia aia are legatura cu consumul de drog!Hai sa ma contrazica cineva!
Everywhere, ce era atat de exagerat in acele vorbe??Ti-a zis Nick, du-te omule sa te calugaresti?Nu!Te-a sfatuit sa te rogi, sa fii mai aproape de Dumnezeu, ceea ce nu mi se pare atat de exagerat precum te vaiti!Si sunt 100% convinsa, ca, daca astia doi sunt intr-adevar prietenii tai, tu le-ai povestit de comentariile lui Nick, probabil ati stat si v-ati stors creierii si v-ati gandit sa intre ei si sa il faca pe Nick in toate felurile!!Sau exista a 2-a posibilitate, ca acesti 2 prieteni, sa fie imaginari, intelegi, si sa joci tu si rolul lor, astfel incat iti puteai spune "oful" lejer!!
Pe mine din pacate nu ma poate pacali nmeni!Si nici nu cred orice baliverna spusa!Cunosc personalitatea unui om dupa ce ii citesc comentariile, nici nu este nevoie sa il vad!
0
24-10-2009, ora 21:46
FYF
Nu este medic/terapeut
FYF
mam abtinut cat am putut dar deja prostia da afara din tine si cine se simte se simte, asta e primul lucru care il aveam de spus, 2 la mana o sa te contrazica o tara intreaga la cat esti de proasta daca nu stii despre ce o vorba mai bine taci stii ca e si proverbul ala daca esti prost mai bine taci si ascunde-te decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu cam asta ai facut tu jaq ;) mie lene sa iti scriu tot numele, nu de alta dar nu meriti efortul meu ! 3 la mana nu stiam ca mama ta tea facut atat de telepatica incat sa ma cunosti tu pe mine dupa niste comentarii sau chiar si din ochi, pentru creierasul tau bolnav iti spun ca sunt dispus oricand vrea puta aia a ta ce debiteaza ideeile astea sa iti dovedesc ca are dreptate ca nici eu nici bubu nu suntem pe droguri dar incaodata in final imi cer scuze ca am intervenit, nu am cu cine sa vorbesc sunteti imposbili de idioti !
0
24-10-2009, ora 21:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Jackie, este 100% problema lor, eu nu stau să descifrez un vocabular de argou (tu nu vezi ce expresii are bubu; trebuie să apelez la transliteraţie ca să cunosc terminologia adictivilor, şi n-am de gând să-mi pierd timpul preţios pentru aşa ceva, no way!)...

"Hai sa ma contrazica cineva!" :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jackie, posibilităţi există, şi din păcate iau în calcul şi dintr-alea morbide, că doar am mai avut parte de câteva cazuri în care persoana care deschidea topicul avea mai multe conturi şi ea punea întrebarea, ea răspundea, ea se certa tot cu ea (nu-i de râs, este de plâns)...cazul de faţă n-ar fi departe de o tulburare de persoanlitate pseudo-disociată, dar nu cred, refuz să cred...cred că prima variată pe care ai expus-o este şi cea reală (le-a povestit şi s-a ajuns unde vezi)...lasă-i în pace, eu n-am nicio treabă cu bubu şi celălalt, eu am treabă cu everywhere...

Noapte bună! ;)))
0
24-10-2009, ora 22:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
FYF, de ce îţi baţi tu SISTEMUL NERVOS CENTRAL cu nişte "idioţi" ca noi??? De ce te înjoseşti aşa de rău??? La intelectul tău ar trebui să analizezi holistic realizările lui Christian Samuel Hahnemann, ale lui Coppernic şi Goethe alipite...spune??? Tu cel care nu eşti imposibil de idiot, ci din contră, eşti sapienţa, erudiţia şi emeriţia în persoană - Edison, Tesla, Aristotel, Seneca şi Euclid sunt nişte neghine pe lângă tine, aşa-i? De ce îţi pierzi tu timpul cu prostia noastră imposibilo-fantasmagorică.??????????????????????

Foloseşte-ţi IQ-ul de 200 de unităţi, scuză-mă, am greşit, am vrut să spun 2000 - să-l faci bine pe Everywhere...oooppppssss...NU se poate, măi să fie, de ce oare?...nu ţi se pare că surescitarea de care dai dovadă este prea paroxistă pentru a nu fi real ce a spus Jackie???

Şi totuşi, ai puţină dreptate, SUNT idiot, dar doar pentru că-mi pierd timpul cu tine şi cu bubu08 în loc să ajut pe cineva...Dumnezeu să vă ierte INEPŢIALISMUL şi INSOLENŢA +.au revoir!
0
24-10-2009, ora 22:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
"Tu cel care nu eşti imposibil de idiot, ci din contră, eşti sapienţa, erudiţia şi emeriţia în persoană - Edison, Tesla, Aristotel, Seneca şi Euclid sunt nişte neghine pe lângă tine, aşa-i?" ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Vai, nu mai pot!!Aoleu, ca bine zici Nick!!!Doamne, ce bine ca mai exista si astfel de oameni ca tine, ca daca toti ar fi fost precum "INTELIGENTII" de mai sus, ne inecam demult in prostie si dobitocime!!
FYF, stii care e problema voastra sau..a ta, cred ca va deranjeaza adevarul!Atata tot!!
Ia fa tu mai, FYF-inteligentul, analiza pe textul " Hai ca ma duc sa trag un cui" !Si tradu-mi si mie daca tot zici ca sunt atat de proasta! Ia, fa-ma sa inteleg... HA HA HA
0
24-10-2009, ora 23:02
FYF
Nu este medic/terapeut
FYF
dobitocenie ce esti tu habar nu ai care sunt frazele pentru droguri dar sunteti apti sa dati sfaturi ? asta se numeste sah mat de aici incolo e clar ca eu nu mai postez nimic ! in fine si pentru domnul nick gandestete bine si realizeaza ca credinta in dumnezeu prietene nu a ajutat pe nimeni sa se lase de droguri ;) esti in bucuresti din cate stiam eu, dar se pare ca nu iesi din casa. numai bine ;)
Adaugă un comentariu / răspuns
147 comentarii 1 2 345 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • De ce apare amețeala?
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •