Ameteli si stari de panica !

147 comentarii 1 2 ..... 4 5
0
26-10-2009, ora 02:13
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Deci terminativa, va rog eu, nu va mai purtati k niste copii, la urma urmei este sanatatea mea in joc, eu vreau sa ma fak bn, si am dedus f bn k nu imi faceau de kt rau acele jointuri cu detoate... si asta o poate zice oricine are un pik de cap pe umeri, tot ce vreau sa zik e k acele tigari fak dereglari la SNC. si nu te contrazik nik, ai avut dreptate aici. a si ce vroiam sa zik. popa si cu doctorii is mana in mana, doctorii ii rezolva si popa ii ingroapa.lasand gluma la o parte si pt alti, poate k nu au avut de suf erit de la kkturile astea dar poate mai devreme sau mai tarziu vor regreta pe tema asta, iar tot ce a mai ramas de zis. voi puteti rade k eu fak ce e mai bn pt mn. sal.
0
26-10-2009, ora 13:37
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Everywhere, asta era si ideea, ca tu sa te faci bine, insa ti-ai adus garzi de corp si a iesit ceea ce ai vazut...
In loc sa ii multumesti lui Nick pt ajutorul care ti l-a oferit si ca o buna parte din timpul lui, a alocat-o acestui topic cu cea mai mare placere, el a primit exact ceea ce nu trebuia.Nu stiu daca este tocmai corect...
0
29-10-2009, ora 01:06
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Vaii in ce subiecte au generat :)) nu i-am invitat eu s-au invitat ei intamplator... Si au vazut cum sta treaba... Si mi-au zis k am exagerat si probabil mi-am creat niste fixuri de kre nu ma dezlipesc si deaceea am toate simptomile ca mi le autogenerez... ! ce tine de pastile ei stiu de acele 5htp dar pastilele care le iau mi le-a dat de la spital... ! si astea sunt pt regenerarea tesutului nervos... ! Dak eram singurul in aceasta situatie mai ziceam ca sunt fixist dar odata ce am dat de mai multe persoane in starea mea cun si personal ! am ajuns la aceste concluzii ! Ms mult tuturor..
0
16-11-2009, ora 22:27
BOBUSAD
Nu este medic/terapeut
BOBUSAD
Buna seara, uitati ce mi s-a intamplat, am citit o gramada de forumuri sunt intr-o panica de nedescris, am fumat aseara pe la 23:30 marijuana si am facut o compozitie destul de tare, un mugure intreg cu juma de tutun leam amestecat si am jucat de unu singur tot jointul si lam fumat la interval de 5 minute, nu am avut nimic m-am asezat la calculator si dupa 5 minute am intrat intr-o stare de soc, mi-am pierdut cunostiinta, am sunat prieteni ma plimbam la geam, la baie ma spalam pe fatza, am baut cateva cani de ceai, la 3 cam asa am adormit, mam trezit dimineata a fost totul ok dar simt asa frica in suflet nu stiu cum sa descriu, dar vreau sa scap cat mai repede ca nu rezist si ma panichez cand citesc articole de genu, eu nu am fumat niciodata tutun normal, am inceput direct cu marijuana dar ff rar, si deobicei il fumam in 2 sau chiar 3 persoane, va rog ajutati-ma cu un sfat
0
16-11-2009, ora 23:48
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
Bobusad nu ai nimic.Asta a fost o stare care ti-ai dat-o singur.Sa ai grija data viitoate cand fumezi sa iti dai o stare buna.
0
16-11-2009, ora 23:50
BOBUSAD
Nu este medic/terapeut
BOBUSAD
multumesc mult man, mai linistit, nam fumat de azi vara iarba, am fumat acum si ma luat tare cam cat crezi ca ma va mai tine efectul ?
0
16-11-2009, ora 23:58
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
si acum esti fumat???
0
17-11-2009, ora 00:01
BOBUSAD
Nu este medic/terapeut
BOBUSAD
nu, aseara am fumat cuiu, si inca simpt asa in creier ca nu mie bine, am mai avut inca vreo 2 grame si ceva pe care le-am aruncat in gunoi, nu am fumat iarba legala, mi-am adus din cehia, mugure de marijuana, simt asa ca imi revin dar vreau definitiv :D merci mult man stii ce bine ma simt cand imi zici ca imi revin :))
0
17-11-2009, ora 00:17
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
vezi si tu cum vorbesti aici.o sa iti revii e ca dupa betie, ai si mahmureala.
0
17-11-2009, ora 00:21
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Stai lin ca la cate am bagat eu ! akm sunt super oke... ! Dak a fost prima oara si ai bagat cantitate mare e mai mult ca posibil sa te fi luat sa nu iti dai seama de efect si sa te fi panicat. asta am patit si eu dar stai lin ca nu are nimik... o sa iti revii cel mai bn nu te mai gandi ! pt ca tu chiar nu ai nimik. ! ASta e senzatia iti pierzi cunostinta de fapt ai impresia.. :)) e efectul ierbii :)) ce sa zic.incearca sa nu combini cu bautura :)) dak o mai faci... si sa incepi de la mic la mare...
0
17-11-2009, ora 00:23
BOBUSAD
Nu este medic/terapeut
BOBUSAD
nu frate, nu mai combin de fel, cam in cate zile crezi ca imi revin la normal 100 % ? deci ca inainte sa fie totul ? te rog eu raspunde-mi ca vad ca voi deja a-ti trecut prin multe
0
17-11-2009, ora 00:26
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
CE sa itzi zic. stai cuminte... mananca si bea sanatos si nu te mai gandi ! cel putin te-ai speriat tu... si ti-ai creeat sechele ! e totul psihic man ! Esty oke n-ai nimik... ! continua sa faci si ce faceai inainte...
0
17-11-2009, ora 18:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună seara d-nilor.
A intervenit MC, de aceea vă scriu acest mesaj. NU POT SĂ CRED...în continuare consumaţi droguri.
Everywhere, tu nu mai consumai (sau cel puţin aşa spuneai); ţi-au repervertit cogniţia d-nii bubu şi fyf???

"continua sa faci si ce faceai inainte..." - Everywhere, tu îţi dai seama de gravitatea acestui sfat? Dacă vrei să îţi distrugi existenţa, foarte rău, însă eşti liber să faci ce doreşti, dar să sfătuieşti şi pe alţii...inimaginabil de grav...treaba ta - nu uita că te vede Dumnezeu şi nu uita că există o judecată. Dacă sfătuieşti pe cineva să facă ceva negativ, şi acel cineva face ce i-ai spus, vei primi dobânda faptei lui (n-ai vrea să ştii în ce constă dobânda...)...

Dumnezeu să vă ierte pe toţi - faceţi "trafic" cu sfaturi şi informaţii eronate, venite din împărăţia...nu-i dau numele, că-mi insuflă repulsie!

Toate cele bune!
P.S. Vă mulţumesc anticipat pentru injurii, Dumnezeu să vă binecuvânteze! ;)))
0
17-11-2009, ora 18:05
BOBUSAD
Nu este medic/terapeut
BOBUSAD
io le-am lasat deoparte, nu mai am nevoie de ele cat traiesc eu stiu prin ce-am trecut si sa fiu sincer in momentul acela singurul lucru ce faceam beeam apa, ceai, lapte si ma rugam, sa-mi revin, ma gandeam ca totul este un vis si ca trebuie sa-mi revin si am jurat ca nu mai pun in gura niciodata, si ma tin de promisiune eu nu mai vreau sa traiesc un asemenea calvar nici nu stiu cum sa-l numesc, mi-am invatat lectia, pot sa spun ca imi revin la forma in care eram inainte sa consum si asta ma face sa ma simt bine
0
17-11-2009, ora 18:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bobusad, fii foarte atent, ai JURAT. Ţine-te de promisiune. Important este că ţi-ai învăţat lecţia...ai grijă să nu o repeţi - vei risca să rămâi "corigent" (când faci astfel de făgăduinţe în faţa Lui Dumnezeu, trebuie să le respecţi...).

Numai bine şi multe binecuvântări!
0
17-11-2009, ora 19:00
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
nicusor nu te mai apuca de dat sfaturi.te rog sa nu dai ca nu esti in masura
0
17-11-2009, ora 19:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Offff, bubu, nu sunt, pentru că nu m-am drogat ca tine să cunosc foarte multe detalii de argou, dar asta nu mă împiedică să fac un bine.
Îţi mulţumesc pentru uzarea expresiei magice - "te rog"!

P.S - Mulţi dintre noi nu suntem în "măsură", dar ne "măsurăm" singuri! ;))) Important este ca "măsurarea" să se facă pe orbita pozitivismului! Toate cele bune, man-ilor :)
0
18-11-2009, ora 00:23
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Eu nu mai fumez si nu e problema cuiva dak mai bagam... si ceea ce vreau sa spun ca si eu am facut acelasi lucru BOBUSAD ti-ai dat singur aceasta stare k o halucinatie... Asa am patit eu ianinte sa ma las... Efectul a fost puternic si cred k fiind nefumator te-ai cam panicat... stai lin... Tot ce tine de fumat conteaza mult cu cine esty ca dak era cineva langa tine care sa te tine in euforie erau cu gura pana la urechi, dar sfatul meu mai bn bei o bere de kt sa bagi asa ceva... Cat despre Dumnezeu poate ar fi bn sa nu aducem cuv pe forumul asta... nu e loc aici... intre pacatosi, , , ! si eu sunt foarte credincios dar cred eu unii cam exagereaza... ! si din ce am zis fa ce faceai inainte ma referem la o viata normala dar unii nu inteleg aceasta replica, chiar tu ai spus ca nu ai mai facut asta... ! merita incercat :)) o data la o distractie, dar nu sa se faca exces. cat despre dependentza nici sa nu te gandesti, intradevar creeaza unele dereglari amestecate cu zile nedormite cu program invers somn de zi... si consum de lunga durata cam pierzi orizontul... Dar e oke... ma simt bn fara nici o pastila sunt ca nou... ! Iti mananca putin calciu totul te solicita un pic mai mult.. dar e un drog usor...! SFatul meu bagatzi pl in ele...! toate cele bune
0
18-02-2010, ora 01:37
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Si de akm incolo incepe distractia :))) S-au inchis magazinele... Eu unu m-am lasat... ! Dar toata ziua sunt ametit si nu chiar mereu, , , Autosugestia e devina ! Stie careva cum scap de ea ???
0
18-02-2010, ora 18:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!

Autosugestia negativă poate fi neutralizată cu autosugestie pozitivă. Succes!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
20-03-2010, ora 16:13
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Am citit toate postarile lui everywhere si a prietenilor lui si m-am minunat...Nick eu cred ca nu are sens sa-ti pierzi timpul cu ei.Sint multe alte pers. care au nevoie de sfaturile tale pertinente.
0
20-03-2010, ora 17:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Lala, foarte multe posting-uri au fost şterse de administrator. Dacă le-aţi fi citit, aţi fi făcut diskinezie biliară. Nu mai contează ce s-a întâmplat! Nu mi-am pierdut timpul în totalitate, ci doar parţial.

Să fiţi binecuvântată! :)
0
21-03-2010, ora 13:30
Ykrad
Nu este medic/terapeut
Ykrad
Everywhere.. si eu am patit la fel... acum urmez un tratament de la Psihiarie... e mult mai bine.. cel putin mie din primele zile mi-au trecut... problema e ca.. au inceput sa reapara cat de caT.. NU LA FEL de puternic.. dar niste stari aiurea...dupa cateva luni...
0
26-03-2010, ora 10:49
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
cum ar fi ?? poate imi lasi un id de mess sa mai vb
0
26-03-2010, ora 18:05
bubu08
Nu este medic/terapeut
bubu08
preteni suntetzi totzi niste tampitzi si am incheiat orice discutzie
0
27-03-2010, ora 17:12
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mulţumim pentru jiniri, Bubu08!
Trăieşti ca să jigneşti sau jigneşti ca să trăieşti, generalmente vorbind? Pardon, sau trăieşti ca să fii un toxicoman, care se enervează când vede că alţii renunţă la droguri?! Nu mă aştept la un răspuns plăcut din partea ta, mă aştept la corecţii comportamentale din partea altora, la vizualizarea comportamentului tău specific, comportament produs de "cuie".


Să fii binecuvântat şi, bineînţeles, detoxicomanizat.
Cu respect,
Mr. Nick:)
0
28-03-2010, ora 01:33
Everywhere
Nu este medic/terapeut
Everywhere
Sa stii k e o stare normala si nu ai nevoie de nici un psihiatru, tot ce trebuie este sa te stabilizezi psihic, si sa nu le lasi asa brusc. Dak tot o faci e bn sa o faci lent, 2 -3 fumuri pana ajungi la nimik. organismul isi creeaza transformari bruste, dar ne adaptam foarte usor, si iti vei reveni foarte usor atat timp cat esti tanar ! Odihna, mancare sanatoasa si cateva vitamine te va pune pe picioare. ceai cu argila pentru detoxifiere si in rest numai bine... Legume fructe ca e vara... ! DAR nu le lasa brusc... pentru ca nu e chiar oke ! i-a totul ca atare... E cel mai bine... mai vb !
Adaugă un comentariu / răspuns
147 comentarii 1 2 ..... 4 5

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • De ce apare amețeala?
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •