aparat de glicemie
buna ziua
ma numesc Chifan Georgica, am 19 ani, sunt student si am diabet de 2 ani, am apelat la dvs cu o problema, cum as putea sa achizitionez un aparat de glicemie(daca s-ar putea gratis), este posibil?am avut unul dar s-a stricat. va rog sa ma ajutati daca se poate. multumesc !
ma numesc Chifan Georgica, am 19 ani, sunt student si am diabet de 2 ani, am apelat la dvs cu o problema, cum as putea sa achizitionez un aparat de glicemie(daca s-ar putea gratis), este posibil?am avut unul dar s-a stricat. va rog sa ma ajutati daca se poate. multumesc !
2 comentarii
Buna George, eu stiu de la prietena mea care este insulino-dependenta de 13 ani, ca aparatul de glicemie se elibereaza gratuit de catre medicul diabetolog. Stiu ca acest aparat este scump...poate cineva ti-l ofera.Iti doresc multa sanatate !
va multumesc, o sa incec sa iau legatura cu medicul meu diabetolog.
va multumesc
va multumesc
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 25Rezultate analize medicale: colesterol, glicemia, trigliceride
- 6eroare analize medicale?
- 4interpretare analize: fier, glicemie, hematologie, limfocite
- 2varsaturi si in acelasi timp glicemia ridicata URGENT
- 5glicemia mare, trigliceridele 700 - exista o dieta si medicamente?
- 5Valori normale ale glicemiei la copii
- 9diabet zaharat?
- 3Glicemie mare...la un copil
- 4stare generala de rau
- 1Alimentatie potrivita pentru o persoana cu glicemie relativ mare
- 1glicemie scazuta
- 6Ce sa faca ca glicemia sa se apropie cat de cat de val normale?
- 1glucometru - risc infectie
- 8Rog ajutor interpretare analize!
- 3Interpretare analize GLICEMIE
- 1glicemie crescuta
- 1Glicemie in sarcina
- 0Glicemia normală?!
Mai multe informații despre: glicemia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: