are niste crize de ceva timp.. epilepsie?

19-01-2010
darria
Nu este medic/terapeut
darria
Buna ziua, sotul meu a avut are niste crize de ceva timp cre se manifesta in felul urmator, se scoala noaptea spunind ca se simte greu la stomac, se duce la baie vomita, apoi leasina si isi musca limba, chiar eu o data iam bagat degetul in gura si ma muscat foarte tare, apoi isi revine si nu tine minte nimic, se facea forte alb si ochii rosii, ce poate fi?
4 comentarii
0
19-01-2010, ora 16:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pot sa va garantez ca nimeni nu va poate spune cu exactitate ce boala este, insa se poate spune de
la ce provine si cu ce se poate vindeca aceasta afectiune destul de rara a caror simptome sunt cunoscute in homeopatie.
Imi puteti preciza cati ani are sotul si e cat timp sunteti casatoriti ?
0
19-01-2010, ora 20:37
madalina123
Nu este medic/terapeut
madalina123
Buna seara, sunt fiica unui domn care a avut 11 ani epilepsie(spun ca a avut pentru ca in urma cu cateva luni a decedat)si va spun din experienta ca trebuie sa fie consultat de un medic neurolog.
Scumpa doamna, nu stati pe ganduri, examinarea facuta de medic va vor spulbera sau confirma banuielile.De regula, tatal meu facea o criza de epilepsie in urma a catorva zile in care se simtea rau.
Mergeti la medic.Doamne ajuta!
0
20-01-2010, ora 00:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai ce vreti sa moara si sotul dansei in 11 ani ???
0
06-02-2010, ora 11:25
darria
Nu este medic/terapeut
darria
sotul meu are 25 de ani, suntem impreuna de 4 ani, a avut asa crize doar in ultimul an.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  •