ata penisului

09-01-2007
bombatul
Nu este medic/terapeut
bombatul
Am si eu o 'problema'. In ultima vreme ma cam deranjeaza ata penisului, nu fizic, ci mai degraba psihic. Am 24 ani imediat si inca nu s-a rupt. Am inceput viata sexuala de cativa ani buni, si nu pot sa ma plang ca as avea ceva probleme. Decat ejacularea prematura. Poate fii ata un motiv pentru care ejaculez prea repede? Pentru ca ma gandesc ca, fiind foarte sensibila, sa-mi provoace placerea prea mare, care duce la aceea ejaculare prematura. Si intrebarea 2-a ce ar trebui sa fac? Sa o tai, sa o rup, sau sa merg la doctor? Multumesc!!!
7 comentarii
0
09-01-2007, ora 00:00
Ebenezer
Nu este medic/terapeut
Ebenezer
Eu nici nu stiam ca preputul trebuie sa se "rupa"... Esti sigur ca trebuie sa se rupa, omule?
0
10-01-2007, ora 00:00
mihaigrad
Nu este medic/terapeut
mihaigrad
Nu e nici o problema daca ata (frenulumul) nu s-a rupt. Nu trebuie sa devina o osesie pentru tine si nu e cazul sa il rupi, tai sau alte prostii. El se va intinde in timp. Cand ai penisul in erectie poti sa iti decalotezi glandul si sa il tii putin fortat asa si in timp ata se va intinde. Ejacularile precoce nu sunt din cauza atei. Daca ea ar fi rupta terminatiile nervoase tot acolo ar fi si tot la fel de repede ai ejacula. Lasa totul asa cum e, ca e in ordine. Cu respect.
0
11-01-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
daca esti evreu se rupe si preputul
0
21-08-2008, ora 00:00
xyyyzzz
Nu este medic/terapeut
xyyyzzz
Am si eu o problema cu prietenul meu, si a inceput viata sexuala acum catva ani, si la fel nu i s a rupt ata de tot, , , marea mea ingrijorare e ca a tras de ea..si ii tot creste o bucatica de carnita...nu il doare, nu il ustura sau mananca...stiti ce poate fi?
0
21-08-2008, ora 00:00
xyyyzzz
Nu este medic/terapeut
xyyyzzz
Am si eu o problema cu prietenul meu, si a inceput viata sexuala acum catva ani, si la fel nu i s a rupt ata de tot, , , marea mea ingrijorare e ca a tras de ea..si ii tot creste o bucatica de carnita...nu il doare, nu il ustura sau mananca...stiti ce poate fi?
0
08-06-2009, ora 22:02
c8ilu
Nu este medic/terapeut
c8ilu
eu cred ca asta e ereditar adica daca ata ti se rupe sau nu.
0
22-08-2018, ora 00:28
lucretia43
Nu este medic/terapeut
lucretia43
Bună seara, numele meu este Gigi. De câteva zile nu mai pot face sex liniștit ca am o mica rana pe ata. Am 28 de ani și ma întreb, oare vrea sa se rupă sau este o rana???? Va mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Circumcizia la barbati
  • O nouă metodă de a evita situațiile jenante pentru bărbați
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Ce înseamnă să ejaculezi prea repede?
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •