Avort spontan sau sarcina extrauterina?

07-05-2020
Cristinava
Nu este medic/terapeut
Cristinava
Bună seara. În urma cu 1 săptămân și 4 xile mi-au curs câteva picături în lenjerie de sânge... Am crezut ca urmează menstruatia(foarte neregulata) însă toată săptămâna nu a amai curs deloc. Luni am decis sa fac un test de sarcina. Prima linuta roz.. A doua roz pal. Am crezut ca poate testul nu este ok sau l-am citit eu mai târziu... Am zis ok... Maine dimineață mai fac unul. A doua dimineața încă un test, același rezultat însa linuta de la T (cea pentru hcg) era mult mai vizibila fata de ziua precedenta. Mare bucurie!! Mi-am anunțat iubitul și am decis ca săptămâna aceasta sa mergem și la ginecolog. Ieri seara însă... Dureri groaznice... Crampe, greata, amețeli.. Și apoi.. Constat ca CM și-a făcut apărația. Bineînțeles frustrata de acest lucru, mi-am cumpărat alt test de sarcina poate totuși am greșit eu... Dimineața îl fac... Negativ... Pe durata zilei am observat ca elimin și anumite fragmente, nu este un lichid pur... Întrebarea mea este... E posibil sa fi făcut un avort spontan!? Într-un timp asa de scurt? Sau sarcina este extrauterina și din cauza CM testul a ieșit negativ? Dacă aveți un raspuns...multumesc anticipat!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerare vaginală în sarcină - cauze și recomandări
  • Sângerarea în primul trimestru de sarcină
  •