Candida peniana!

09-01-2008
ramond
Nu este medic/terapeut
ramond
Salutare la toata lumea.
Problema mea este urmatoarea: in urma cu 5-6 luni am avut raporturi sexuale cu prietena mea, care dupa acea s-au lasat cu iritatii pe penisul meu, respectiv decojirea pielii, craparea pielii, insa nici o scurgere suspecta ok. nu am dat prea mare importanta, si dupa cateva zile de repaus si crema de galbenele totul a fost ca nou, insa acceasi problema am avut-o dupa sustinerea unui nou act sexual.Prietena mea s-a dus la medic si i a spus ca are candida, si a zis sa nu si faca griji pentru mine ca barbati nu au probleme.A facut un tratament de 10 zile cu ovule, in care bineinteles nu am avut nici un contact sexual.insa de atuncia si pana acuma mie nu mi-a trecut treaba asta.Ramane ca o iritatie la baza glandului, iar in urma actului sexual apar ca niste bubite atat pe gland cat si mai jos de el.am luat la sfatul medicului clotrimazol unguient si metronidazol pastile, insa fara rezultat.Degeaba daca folosesc prezervativul, e aceaiasi kestiune.Va rog din suflet ajutati-ma!
4 comentarii
0
10-01-2008, ora 00:00
ramond
Nu este medic/terapeut
ramond
hai ma chiar cu atatia doctori pe acia nu mi dati si mie un raspuns?
0
10-01-2008, ora 00:00
catalinutz88
Nu este medic/terapeut
catalinutz88
am si eu o intrebare, eu si cu prietena mea suntem impreuna de cateva luni si ne-am hotarat sa facem sex si fara prezervativ, intrebarea mea este, sunt sanse sa ramana insarcinata daca nu ejaculez in ea?, de ex., sa facem fara prezervativ doar o perioada scurta, sa imi scot penisul dupa cateva minute, si apoi pun prezervativul si sa continuu, ca am auzit k substanta care iese din penis din timpul actului sexual care are scopul de a lubrifica penisul, poate sa contina spermatozoizi
0
21-07-2008, ora 00:00
MateiRodica
Nu este medic/terapeut
MateiRodica
si la prietenul meu i-au aparut niste bubitze rosii pe penis dar fara scurgeri, dar eu am fost diagnosticata cu vaginita care nu este transmisibila si totusi.Iti spun ca nici ce am eu nu se poate vindeca cu medicamente dar o boala mai grava ca un virus. El a folosit tot felul de tincturi de plante si uleiuri ca pana la urma sa foloseasca PROPOLIS LICHID DAR FARA ALCOOL. Si odata am facut o cura de suc de portocale 3 zile si mi a disparut cu totul desi se stie ca la bolile astea le place foarte mult mediul zaharos in special la candida care reactioneaza la zahar alb si nu la miere
Si mai este uleiul sau untul presat la rece de COCOS care am gasit pe net ca e bun pentru candida daca iei de 4 ori pe zi cate o lingura de ulei sau unt
0
19-12-2008, ora 18:34
Anonim20k
Nu este medic/terapeut
Anonim20k
si eu dupa 2 zile de la contactul sexual cu iubita mea care o am de 3ani mi-au iesit niste bubitze rosii micute pe capul penisului, si ea recent are niste mancarimi vaginale
e ceva grav?
ea e curata fac sex cu ea de 3ani!!!
va rog ajutati-ma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •