cateodata ma doare un tendon de la laba piciorului

31-01-2011
alexandru_2010
Nu este medic/terapeut
alexandru_2010
am si eu o problema care este cam sacaitoare.cateodata ma doare un tendon de la laba piciorului si se duce pana sus inspre rotula si in spatele tibiei la gamba piciorului sper ca am zis bine, ideea este ca eu l mijlcul tibiei am o gaura cam de vreo 3 degete am cazut acum un an jumatatea impiedicandu-ma de un gard si de atunci parca s-ar fio rupt muschiul de langa tibie. credeti ca pot pati ceva grav doamne fereste? pe mine ma cam doare acolo jos la laba pici si nu stiu ce sa fac, aul trecut a venit salvarea la mine de 2 ori pe tema asta si miau facut niste injectii si miau at sa fac 3 injectii cate una pe zi cu piafen si inca o solutie nu stiu cum se numeste. spunetimi ca un sfat medical ce sa fac, mentionez ca nu am medic de familie deloc deoarece nu luicrez nicaieri momentan si nu am bani sa imi platesc asigurarea medicala.
3 comentarii
0
31-01-2011, ora 22:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Sincer sa fiu, nu am inteles aproape nimic: varsta, sexul, greutatea, antecedente traumatice si de alta natura, , tipul si localizarea durerii, durata si legatura cu efortul, daca exista sau nu parestezii, paralizii, deficite musculare, etc etc
Astept precizari relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
31-01-2011, ora 23:49
alexandru_2010
Nu este medic/terapeut
alexandru_2010
ma scuzati daca nu v-am dat toate detaliile despre mine. am aproape 27 de ani, sunt barbat, greutatea intre 60-62 kg, ca si antecedente traumatice am avut si inca am probleme cu coloana vertebrala cica ar fi putin stramba in zona cervicala, durere de omoplat mai tot timpul, imi trosneste mereu si destul de tare, asta in urma unui efort fizic mi sa spus din anul 2008 luna octombrie cand am sustinut un examen de proba sportiva la politia comunitara bucuresti, si ec sa mai zic tratament la coloana mi sa dat de la spitalul floreasca numai din medicamente gen Mydocalm, Arcoxia, Diclofenac 50mg cam atat pe o perioada de 2 saptamani...piciorul stang la ora actuala ma doare de cca 24 ore ma doare laba piciorului si tendoanele de la incheietura, gamba si langa tibie undeva la mijlocul ei am o gaura (adica daca se apasa cu degetul sau 3 degete este ca o ruptura de muschi si acum vin si eu cu intrebarea ce fac pentru durerile astea, nu pot spune ca suint insuportabile dar sunt f sacaitoare, intrt-adevar e o durere care ma cam deranjeaza, m-am dat cu crema chinezeasca, a trecut putin, am avut frectie elidor si kinetic gel dar numai am ca nu am fonduri si cam atat. eu va intreb ca sa stiu pentru ca sunt un tip panicos de felul eu...stiu ca acea gaura cred ca numai prin operatie se poate face poate ca voi ramane cu ea toata viata, dar se pare ca inainte cand am cazut era de doar un deget gaura acum este de 3 aproape 4 degete de la mana ca si lungime. ce sa fac??? puteti sa imi dati adresa dvs de mail pentru a va trimite mail cu poza sau ceva de genu asta ca sa vedeti cam despre ce este vorba? -...O seara buna!
0
01-02-2011, ora 09:31
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Aveti datele mele de contact (adresa de mail) aici, pe site, cand faceti "click" pe numele sau pe fotografia mea.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: