Contact neprotejat, dupa 2 zile ciclu. Sunt insarcinata?

20-05-2006
micki
Nu este medic/terapeut
micki
acum 2 saptamani am avut primul contact sexual impreuna cu prietenul meu, acest contact fiind neprotejat :(.dupa 2 zile mi-a venit ciclul... nu am luat nici o pastila...e posibil sa fi ramas insarcinata?care sunt simptomele?
7 comentarii
0
22-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Daca menstruatia a aparut 2 zile mai tirziu nu cred ca aveti de ce sa va ginditi la sarcina(disparitia menstruatiei fiind unul din primele semne de sarcina)
0
23-05-2006, ora 00:00
micki
Nu este medic/terapeut
micki
menstruatia a aparut dupa contactul sexual...cam dupa 2 zile.nu k ar fi avut in timpu asta vreo intarziere d 2 zile..
0
24-05-2006, ora 00:00
micki
Nu este medic/terapeut
micki
hehe..:D mi-am luat inima in dintzi si am facut un test d sarcina..rezultatu s-a dovedit a fi negativ...mai linistita...
0
31-05-2006, ora 00:00
sufletpustiu
Nu este medic/terapeut
sufletpustiu
acum 1 sapt. am avut un contact sexual neprotejat. A doua zi, am fost la farmacie si am luat postinor 2.. cat de sigur e ? se poate sa raman insarcinata?..ciclu trebuie sa imi vina cam prin 3 4 iunie.. sper sa nu imi intarzie, ca ma sperii :|..
0
06-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Eficienta Postinor este de aprox 98%, in functie de cit de aproape de momentul ovulatiei a avut loc contactul sexual si cit timp a trecut de la contactul sexual la administrarea Postinor
0
06-06-2006, ora 00:00
sufletpustiu
Nu este medic/terapeut
sufletpustiu
Deci mi-a venit ciclul in 2 iunie, a venit la timp. Pot sa nu-mi mai fac griji ca raman insarcinata, nu? Sper..
0
03-07-2006, ora 00:00
sufletpustiu
Nu este medic/terapeut
sufletpustiu
Buna. Va scriu din nou pt ca sunt ingrijorata. V-am spus ca in iunie, prin 20 am avut un contact sexual neprotejat si ca a doua zi am luat postinor 2. Mi-a venit ciclu la timp (2 iunie) nu au fost probleme, dar, tot in iunie prin 25 mi-a venit ciclu iar; asta inseamna ca mi-a venit de doua ori in aceeasi luna. Iar azi, 3 iulie, mi-a venit ciclu din nou(dar a venit regulat, pentru ca astazi era ziua in care trebuia sa imi vina) Ce ma ingrijoreaza pe mine e faptul ca in iunie mi-a venit ciclul de doua ori. Se poate sa fiu insarcinata? va rog raspundeti-mi repede, pentru ca nu stiu ce sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •