cum pun prezervativul daca ma "jeneaza" capul penisului?

30-04-2009
billly
Nu este medic/terapeut
billly
salut..in urm. zile voi avea parte de primul meu contact sexual...si am o intrebare.Cand pun mana pe capul penisului simt o durere...defapt nu este o durere..fff mare...este asa...nu stiu cum sa explic iar intrebarea mea este : cum pun prezervativul daca ma "jeneaza" capul penisului ?:-s.Pot pune prezervativul peste penis, nefiind obligatoriu sa scot capul...sa pun peste piele ? Multumesc
4 comentarii
0
30-04-2009, ora 12:33
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;)) Prezervativul se pune pe penisul in erectie si atat! ;))
0
01-05-2009, ora 11:45
billly
Nu este medic/terapeut
billly
si asa ma jeneaza...adica cred dar asa e :))...:-s intrebarea mea e : pot pune prezervativul peste penis(in starea sa normala, fara a fi necesar sa scot capul).multumesc
0
01-05-2009, ora 19:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Te jeneaza din cauza frenului preputial, care se afla in partea inferioara a penisului si care leaga glandul de preput!Prezervativul se pune peste penis fara sa mai scoti nimic :D Oricum la primul contact sexual este posibil sa se rupa frenul si asa vei scapa de jena!
Numai bine
0
01-05-2009, ora 19:17
billly
Nu este medic/terapeut
billly
am inteles...dar eram intr-o anumita dilema, deoarece vedeam pe internet diverse explicatii conform carora..trebuia sa scot capul penisului si sa-l introduc, ma rog, in prezervativ..si ma gandeam cum voi reusi pt ca ma jeneaza.acum am inteles il pun pur si simplu :d
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •