Diareea

21-12-2016
Esmerlanda
Nu este medic/terapeut
Esmerlanda
Buna ziua.Va spun Exact despre ce e vorba si daca ma veti Ajuta va rog cu o lamurire.Mi se intampla foarte des Sa am aceasta problema.cica e un microb.dar nimeni Nu mi-a dat un Tratament adecvat.ci doar loperamid mia dat Medicul aici in Germania.Si eu tot rau imi este.Nu este normal ca Nu mai scap de aceasta problema.Puteti Sa imi dati un sfat cu un Tratament.va rog!Va multumesc!
3 comentarii
0
23-12-2016, ora 14:21
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca este vorba de un microb, ar trebui sa se puna in evidenta prin analizele de laborator. Cu aceasta ocazie veti afla si la ce antibiotic este sensibil. Deci trebuie un examen coproparazitologic si o coprocultura. Ati facut asa cea ? Daca da, care este rezultatul ?
dr Petre Muresan
0
24-12-2016, ora 18:50
Esmerlanda
Nu este medic/terapeut
Esmerlanda
Nu am facut asa ceva.Mi s-a prescris doar medicamente.Acum de ceva timp am dureri Foarte mari in burta cu tot cu mijloc.Dar dupa cum am Symptome Cred ca am o inflamatie a colului.Si Nu Stiu ce Sa iau.pana merg la medic.Mai iau eu Asa cate un buscopan.Va rog imi puteti spune ce as putea Lua Sau ce Sa fac?Ca am dureri foarte insuportabile.Va multumesc.Astept un raspuns.Sarbatori fericite!
0
24-12-2016, ora 19:50
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Un lucru este sigur: nu va puteti trata singura.Mergeti la urgenta si acolo vi se va spune ce aveti de facut.
Fara consultatie nu va pot recomanda un tratament.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •