Ameteala (se invartee camera), diaree si voma a doua zi dupa strand

25-06-2011
gmihai
Nu este medic/terapeut
gmihai
Am fost ieri la strand intre orele 16-19 si nu am stat foarte mult la soare ci mai mult in apa. Nu am avut nimic ieri toata ziua pana m-am culcat pe la ora 3. Azi m-am trezit la ora 7 cu o ameteala foarte puternica, simteam ca se invarte camera cu mine, nu puteam sa privesc inainte, totul se rotea. Aveam si o senzatie de voma iar dupa 15min am vomitat si am avut si diaree, lucru care s-a repetat dupa 30min.
Ce poate sa fie ? Insolatie ? Mentionez ca, consum Cola destul de des... sper sa nu fie de la asta. Apa avea clor la strand si am inotat destul de mult cu capul sub apa.
1 comentarii
0
26-06-2011, ora 15:02
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Posibil sa fie insolatie. Ati stat in apa si nu ati simtit caldura dar capul tot in soare a fost. Cola, are cofeina si modifica tensiunea ca si caldura excesiva. Apoi cola. fiind carbogazoasa produce si balonare. Toate una peste alta... Mai bine mergeti la urgente, cu insolatia nu e de glumit.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea bebelușului
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Diareea cronică
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.