Din iulie 2014 resimt o stare de ameteala permanenta, o presiune in urechi

12-12-2014
AndreeeaElena
Nu este medic/terapeut
AndreeeaElena
Am mare nevoie de ajutor nu stiu ce sa ma fac.Din iulie 2014 resimt o stare de ameteala permanenta, o presiune in urechi, cateodata aud ca un fel de tiuit care nu dureaza foarte mult.am fost la 3 medici orl mi au spus ca totul este in regula.a urmat neurologia.am facut rmn totul este in regula.de la neurologie m am dus la cardiologie, control de rutina ekg bun, tensiunea oscileaza de la 11 cu 7 pana pe la 14 cu 11.pulsul este destul de mare mai ales cand ametesc foarte tare ajunge cateodata si pana la 180 dar pentru ca ma sperii foarte tare.am facut si o ecografie la inima totul este in regula.de la cardilogie m am dus la endocrinologie aici am fost diagnosticata cu gusa nodulara in urma analizelor de sange si a ecografiei tiroidiene.mi s a spus ca am un nodul dar nu imi poate creea aceasta ameteala.SI astazi m am simtit foarte rau...nush ce sa mai fac shi unde sa ma duc...AM aceasta ameteala continuua care se intensifica uneori la miscarea pozitiei capului, dar nu intotdeauana.De cele mai multe ori simt ca imi fuge pamantul de sub picioare, ca nu am echilibru.ce sa mai fac????unde sa ma mai duc...deja refuz sa ma mai dau jos din pat am aproape 1 sapt de cand nu am mai iesit din casa...nu mai pot sa traiesc asa...ma puteti ajuta???:(
5 comentarii
0
12-12-2014, ora 08:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. ce investigatii sau s-au facut la ORL
teste vestibulare???, proba calorica? pentru a investiga starea urechiiinterne
2 starea sistemului vestibular tine de 3 organe
Ochii.. care trebuie sa stabilizeze imaginea
coloana vertebrala.. care tine motorica si da informatii despre miscare
si centrii nervosi.. care unesc toate informatiile
orice dereglare la unul din aceste nivele.. duce la desechilibru
3 calitatea oxigenarii centrilor nervosi.. tine de Calitatea sangelui.. starea ficatuluisi regimul alimentar
cate KG aveti si cum e strarea ficatului si a rinichilor???
0
12-12-2014, ora 12:31
AndreeeaElena
Nu este medic/terapeut
AndreeeaElena
Multumesc pt rasp

La orl am facut o timpanograma si audiograma.Cu ficatul si rinichii nu am avut niciodata probleme.Am 58 de kg si 1, 67 m 23 de ani.MI am facut shi o radiografie la coloana si nici aici se pare k nu am fost obleme.La oftalmolog am fost akum 4 ani pt ca nu mai vedeam la distanta shi mi a dat sa port ochelari sa port 1 an pt corectare, iar apoi sa i port doar cand citesc sau stau la calculator.
0
12-12-2014, ora 12:33
AndreeeaElena
Nu este medic/terapeut
AndreeeaElena
Multumesc pt rasp

La orl am facut o timpanograma si audiograma.Cu ficatul si rinichii nu am avut niciodata probleme.Am 58 de kg si 1, 67 m 23 de ani.MI am facut shi o radiografie la coloana si nici aici se pare k nu am fost obleme.La oftalmolog am fost akum 4 ani pt ca nu mai vedeam la distanta shi mi a dat sa port ochelari sa port 1 an pt corectare, iar apoi sa i port doar cand citesc sau stau la calculator.mi am facut si analize de sange, iar medicul de familie a spus ca sunt perfecte...
0
12-12-2014, ora 18:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. trebuie refacut consultul la Oftalmo.. poate acolo sa fie cauza
2 daca se repeta vertijul rotator.. la miscarea capului in pat.. in anumite pozitii.. poate fi vorba de VPPB... care se investigheaza numai in centre universitare, cabinete de vestibulogie.. unde se fac teste vestibulare specifice
si se repozitioneaza otolitii prin manevra Epley
0
22-10-2020, ora 14:59
Raluca212
Nu este medic/terapeut
Raluca212
Andreea este foarte posibil sa ai o spondiloza cervicala nu trebuie sa te panichezi lasă un mesaj și spune ce ai mai făcut și eu am niște probleme de genu. Multa sănătate îți doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.