apetitul sexual este foarte rar la sot

23-11-2008
marga30
Nu este medic/terapeut
marga30
va rog sfatuitima din ce motive sotul meu nu poate avea apetit sexual toate motivele va rog are 35ani multumesc
7 comentarii
0
23-11-2008, ora 10:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Marga, ce sa-ti spun, barbatii sunt ciudati.Iti dau aici cateva exemple de alimente afrodisiace: in primul rand ciocolata, mierea [vezi sa nu faca diabet ], usturoiul, ouale, icrele de somon, telina, morcovul, ceapa, ciupercile, strugurii.Ai grija la aspectul tau fizic, la igiena si parfumul sa nu lipseasca.Pune pe pat o lenjerie in culori mai vesele. Cicaleste-l mai putin, vorbeste-i calm, lasa-l sa se odihneasca, poate ca munceste prea mult.Pregateste-i tu baia si pune-i in cada esente aromate [sunt la farmaciile naturiste ].Ce sa-ti mai spun, aceste inhibitii sunt de obicei pe fond psihic, deci relatia dintre voi conteaza foarte mult.In cel mai rau caz poate ca are vreo amanta.Numai bine!
0
23-11-2008, ora 11:03
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
să facă şi analize endocrine. prolactină de exemplu- când creşte scade şi apetit sexual şi dă şi probleme cu erecţia etc. şi se întâlneşte foarte frecvent
0
02-12-2008, ora 17:55
lore_dana_v
Nu este medic/terapeut
lore_dana_v
Motive pot fi de tot felul, de la cele hormonale pana la stres si probleme in familie. Nu cred ca o lista a acestor motive te-ar putea ajuta (ca doar nu le vei lua la rand si verifica). In primul rand incearca sa identifici zona in care s-ar putea suspiciona ca ceva e in neregula (functie de cum a fost pana acum, de ce alte probleme are, de ce se plange/ sau nu se plange el etc) si pe urma cauta in acea arie un ajutor specializat, daca singuri/ singura nu poti merge mai departe (medic/ psiholog/ terapie sexuala/ consiliere de familie)
0
11-12-2008, ora 22:46
marga30
Nu este medic/terapeut
marga30
va multumesc pt ajutor am descoperit ca ia tablete pt depresie de aceea nu are pofta de sex si are foarte multe cosuri pe spate si pe umeri de aceea nu are chef se simte rusinos...
0
14-12-2008, ora 15:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Doamna Marga, in cazul in care sotul dvs. sufera de depresie si ia antidepresive (cumva Seroxat?) atunci este normal sa aiba un libidou scazut. In unele cazuri se ajunge chiar si la anorgasmie, lipsa ejacularii si impotenta! Antidepresivele (nu toate, dar majoritatea) au astfel de reactii adverse!

Va recomand BRANCA URSULUI, denumita generic si Ginseng Romanesc. Este una dintre cele mai bune plante afridisiace si este si ieftina! 2 comprimate de 3 ori pe zi minim 3 luni.

Numai Bine!
0
12-01-2009, ora 15:12
zaeet
Nu este medic/terapeut
zaeet
Va rog frumos dati-mi un sfat ! La mine problema este sotia. De 13 ani nu am reusit sa facem si noi un sex normal sau sa o facem de doua ori pe noapte, sau cum sunt unii de trei ori. La noi primul nr.scurt iar de-al doilea nici nu mai exista. La ea sexul e precum rata la banca. Pentru ea ar fi foate bine sa nu aiba rate. Pentru mine e chiar o problema. Daca n-ar fi copiii.
0
15-01-2009, ora 00:11
marga30
Nu este medic/terapeut
marga30
daca vreti sa fie sotia mai apetita luati flori fi mai blind cu ea fii rabdator si incalzesteo mai des si mai mult pt ca in general barbatii nu stiu de ce au nevoie fameile...ca sa fie mai excitate, iar daca vrei sa dureze mai mult inaine fao manual si apoi cu ea.dar daca o faci sa se indragosteasca din nou de tine va vrea mult mai des.eu as vrea zilnic dar sotul meu nu vrea iao cu saruturi blinde pe tot corpul cauta unde are slabiciune pe corp pt.ca femeile se schimba dupa nastere trebuie sa se simta din noui dorita ca are blocaj pshihic...acesta este secretul casniciei fericite si daca nici asta nu merge atunci spunei ca daca nu va vrea sex normal cu tine atunci o vei insela dar sigur nui place ceva la felul cum faceti de aceea este blocata...succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •